Akcja Znicz - zmiany w rejonie cmentarzy

Opublikowano: 30 październik 2017, 06:40 Kategoria Aktualności
wszystkich świętychpolicjazniczcmentarz

Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań Policji ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zwłaszcza w okresie uroczystości Wszystkich Świętych.

W trakcie tegorocznej akcji Znicz, policjanci będą sprawdzać m.in.: przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów, stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Policja przypomina, że wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Zmiany organizacji ruchu w Garwolinie

1 i 2 listopada, na terenie Garwolina w rejonie cmentarza (od zachodniej strony) zostanie utworzony parking dla pojazdów, który będzie oznakowany (wjazd od strony ul. Stacyjnej i Brukarskiej). Dodatkowo zmieni się organizacja ruchu: z ruchu zostanie wyłączona cała ulica Stachowskiego oraz ul. Cmentarna od ulicy Maszkiewicza do ul. Mazowieckiej.

- Mamy nadzieję, iż powyższe zmiany nie będą uciążliwe dla mieszkańców naszego miasta oraz w znaczący sposób ułatwią osobom przyjezdnym uczczenie pamięci bliskich zmarłych – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

KPP Garwolin

Komentarze  

+1 #1 W MiastkowieLegia 2017-10-31 09:02
W Miastkowie Rada Gminy i Wójt wybudowali przy wejściu na cmentarz nowe miejsca parkingowe.... Ja się pytam po co? Jak tam nie można zaparkować. Dlaczego? Bo w tym miejscu poustawiali swoje stoiska handlarze. Na przeciwko na chodniku również. Aby dojść do cmentarza trzeba iść środkiem jezdni. Posterunek Policji na Miastkowie istnieje tylko wirtualnie. Tzn istnieje, ale z takich poczynań nic sobie nie robi. Jak ukarać po przejściu w niedozwolonym miejscu wiedzą, jak wyegzekwować od handlarzy prawidłowego miejsca handlowego już nie. W chwili obecnej sprzedaż odbywa się na parkingu przy cmentarzu, na chodniku dla pieszych i na przystanku autobusowym.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież