Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 24 październik 2017, 06:52 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 16 do 22 października.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

16 października. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, gdzie samochód osobowy Mitsubishi Carisma zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Zdarzenie drogowe w Borowiu

16 października. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Borowiu, gdzie samochód osobowy Fiat Punto zjechał z drogi i dachował. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili wsparcia psychicznego kierującej pojazdem, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Chęcinach

17 października. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chęcinach, w którym uczestniczył samochód osobowy Peugeot 307 i karetka transportu medycznego marki Volkswagen. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, które następnie przekazali zespołom pogotowia ratunkowego. Dalsze działania polegały na odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach, wyznaczeniu na drodze gminnej lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie do śmigłowca rannej pasażerki samochodu osobowego. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pomoc dziecku, którego ręka została uwięziona w potrzasku kłusowniczym

18 października. Przed godz. 13 dwa zastępy PSP zostały zadysponowany do miejscowości Czyszkówek, gdzie ręka dziecka została uwięziona w potrzasku kłusowniczym. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia, dwuletni chłopiec został już uwolniony z potrzasku kłusowniczego i znajdował się pod opieką matki. Działania zastępów straży polegały na założeniu opatrunku na stłuczone prawe przedramię dziecka, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Sokole

19 października. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sokole, gdzie samochód osobowy Honda Civic zjechał z drogi i znalazł się w rowie. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, a ponadto odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar przy budynku pizzerii w Wildze

20 października. Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku pizzerii w Wildze. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest lodówka, która znajdowała się w altanie przyległej do ściany budynku. Strażacy podali prąd piany gaśniczej oraz wody, co doprowadziło do ugaszeniu pożaru. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury popękały szyby w oknach, ale pożar nie rozprzestrzenił się do wnętrza budynku. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Sobolewie

21 października. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Vectra i Opel Corsa. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie

22 października. Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Polo i Renault Thalia. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież