Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 23 październik 2017, 12:24 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 16 do 22 października

Kradzieże i włamania

W nocy z 15 na 16 października w Górznie nieznani sprawcy włamali się do budynku sklepu z materiałami budowlanymi, skąd dokonali kradzieży pieniędzy, a następnie usiłowali włamać się do budynku mieszkalnego znajdującego się na tej samej posesji. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP w Garwolinie. 20 października w miejscowości Podłęż nieznany sprawca dostał się do domu, skąd dokonał kradzieży pieniędzy. Odzyskaniem skradzionych pieniędzy i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Maciejowice.

Pijani na drogach

16 października w Woli Żelechowskiej policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali 46-latka, który kierował osobowym peugeotem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 3.38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie stosował się do wyroku sądowego. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 19 października w miejscowości Zakrzew policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali 59-latka, który kierował osobową skodą, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 20 października w Mierżące policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę, który miał 2,31 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew.

Wypadek karetki

17 października w Chęcinach 27-letni mężczyzna kierujący uprzywilejowaną karetką pogotowia pojazdem VW Transporter, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą z pierwszeństwem osobowemu peugeotowi kierowanemu przez 32-letnią kobietę, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na skutek zderzenia pojazdów z wypadku do szpitala zostali przewiezieni kierujący karetką, pasażerowie lat 63 i 30 oraz kierująca pojazdem Peugeot i 62-letnia pasażerka. Kierowcy trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Kradzież na targowisku

18 października w Garwolinie na targowisku nieznany sprawca z damskiej torebki dokonał kradzieży portfela z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Potrącenie w Sulbinach

18 października w Sulbinach na ul. Długiej doszło do potrącenia 6-letniej dziewczynki. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym 63-letni mężczyzna (trzeźwy), kierując pojazdem marki Mercedes, potrącił dziewczynkę, która z pobocza wtargnęła na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. Małoletnia z miejsca zdarzenia przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

20-latkowie po spożyciu

19 października w Łaskarzewie dzielnicowy z PP Łaskarzew zatrzymał 20-latka, który kierował osobowym fordem, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew. Tego samego dnia w Słupie Pierwszym policjanci z WK KPP Garwolin innego 20-latka, który także kierował osobowym oplem, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymany za narkotyki

19 października w Garwolinie policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Garwolinie ujawnili u 27-letniego mężczyzny dwa woreczki z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego – marihuana. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Pożar i kradzież w Wildze

20 października w Wildze na ul. Warszawskiej doszło do pożaru lodówko-chłodziarki stojącej przed pizzerią, w wyniku którego zapaleniu uległa podbitka dachu tarasu i elementów wyposażenia baru. Pokrzywdzony po zakończeniu akcji gaśniczej stwierdził kradzież artykułów spożywczych i alkoholowych z wewnętrznej chłodni stojącej na zewnątrz. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z PP Wilga.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież