Trzy wstęgi w Maciejowicach

Opublikowano: 23 październik 2017, 09:34 Kategoria Aktualności
Maciejowicedrogiprzedszkole

Nowe skrzydło przedszkola i ulica im. ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach oraz droga w Strychu. To trzy inwestycje w gminie Maciejowice, które w ostatni piątek zostały oficjalnie oddane do użytku.

- Rok szkolny zaczęliśmy 4 września, ale dziś oficjalne otwieramy nową część przedszkola. Nowe miejsce nauki i zabawy dla dzieci, nowe miejsce pracy dla personelu. Dla małych dzieci przedszkole jest pierwszym miejscem po domu rodzinnym, musi więc być bezpieczne i przyjazne dla dzieci, otwarte dla rodziców i społeczności lokalnej. Ta bezpieczna rozbudowa powstała w niespełna rok – mówiła podczas uroczystości Dorota Szeląg, dyrektor Publicznego Przedszkola w Maciejowicach.

 

W nowym skrzydle przedszkola powstały trzy klimatyzowane sale z nowoczesnymi łazienkami, nowe szatnie, jest także winda dla niepełnosprawnych i domofon. Rozbudowa została przeprowadzona w ekspresowym tempie i kosztowała blisko 1 mln 600 tys. zł. Dzięki temu powstało 75 nowych miejsc dla przedszkolaków. W sumie z przedszkola korzysta teraz 150 dzieci.

- Dzisiaj czuję ogromną radość, wzruszenie i zadowolenie z faktu otwarcia przedszkola. Przybył nam nowy dom w Maciejowicach, bo przedszkole to jest dom – podkreślał Sylwester Dymiński, wójt gminy Maciejowice. - Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, że w niespełna rok przedszkole zostało rozbudowane i wyposażone – dodał wójt.

W uroczystym otwarciu przedszkolu wzięli udział między innymi Alina Dudek – przedstawiciel Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Jerzy Piesio - sekretarz Starostwa Powiatowego w Garwolinie, ks. Stanisław Marczuk – proboszcz parafii w Maciejowicach, który dokonał poświęcenie obiektu, Paweł Jaworski – przewodniczący Rady Gminy Maciejowice oraz Janina Ewa Orzełowska - wicemarszałek województwa mazowieckiego.

- Z ogromną radością widzi się takie miejsca, gdzie dzieci mają być i są szczęśliwe. Z mojej strony podziękowania w stronę pana wójta i radnych – bez was tej inwestycji by nie było. Wszyscy musieliście podjąć decyzję, że te maluchy są najważniejsze, i że to one i ich dobro jest dla was priorytetem – podkreślała wicemarszałek.

Teraz w planach gminy jest utworzenie obok przedszkola nowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Nowe drogi w Strychu i Maciejowicach

Zanim oficjalnie otwarto nową część przedszkola, wójt w gronie najbliższych współpracowników dokonał przecięcia wstęgi na dwóch zmodernizowanych drogach.

W Maciejowicach nowe oblicze zyskała ulica ks. Grzegorza Piramowicza. Inwestycja kosztowała 1 mln 175 tys. zł. Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego można było wykonać kompleksową modernizację drogi. - W ramach programu rozwoju obszarów wiejskich otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 668 tys. zł. Jest to poważna kwota, ale i poważne zadanie, bo dzięki temu nastąpiło nie tylko położenie masy bitumicznej, ale także odwodnienie, chodniki, miejsca postojowe i parkingi – podkreślał wójt.

Urząd Marszałkowski wsparł także budowę drogi w Strychu – dofinansowanie w wysokości 120 tys. zł oraz 30 tys. zł na modernizację drogi w miejscowości Oronne. Gmina jest na etapie przetargu na realizację tej inwestycji.

jd

Komentarze  

+3 #1 oczyszczalniasmierdzaca 2017-10-24 01:26
Brak oczyszczalni a oni zaczeli drogi remontowac....
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież