Wyzwanie aktywnego wypełniania duchowego testamentu św. Jan Pawła corocznie podejmuje społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach (gm. Miastków Kościelny) noszącej dumnie Jego imię. Październik jest szczególnym czasem w kalendarzu szkolnym, ponieważ w tym właśnie miesiącu przypada szereg wydarzeń ściśle związanych z Patronem Szkoły.
4 października reprezentacja szkoły – uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pozostali członkowie rodzin, pod przewodnictwem dyrektor Marianny Zając i proboszcza parafii, ks. Adama Turemki – wzięła udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

 

Pod jasnogórskimi wałami, wśród blisko15 tysięcy pątników z przeszło 400 szkół noszących imię św. Jana Pawła II, podróżnicy z Brzegów dziękowali Królowej Polski i Ojcu Świętemu za pomoc w realizacji swoich planów, a także prosili o wstawiennictwo i stałą obecność wżyciu. Punktem kulminacyjnym spotkania była uroczysta Msza św. odprawiana pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika. W homilii opiekun szkół noszących imię Jana Pawła II zachęcał młodzież, by na wzór swego patrona uczyła się właściwej postawy wobec Matki Bożej.

 

8 października obchodzono XVII Dzień Papieski, którego hasło brzmiało: Idźmy naprzód z nadzieją. Z tej okazji w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelny została odprawiona uroczysta msza święta, której przewodniczył ks. dr Jacek Jaśkowski. W eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe NSP w Brzegach oraz jednostek Ochotniczych Straż Pożarnych pod dowództwem Bogdana Pasika, Gminnego Komendanta OSP.

Na zakończenie uczniowie wykonali montaż słowno-muzyczny poświecony Ojcu Świętemu, w którym szukali odpowiedzi na pytania: Czym jest cnota nadziei dla współczesnego człowieka? Czym była ona dla św. Jana Pawła II?

16 października cała społeczność szkoły obchodziła Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami wykonali „różaniec papieski”, który symbolizował duchową łączność ze św. Janem Pawłem II.

Ostatnim punktem październikowych wydarzeń związanych z Ojcem Świętym była cykliczna wewnątrzszkolna akcja „Czytamy o św. Janie Pawle II” propagująca czytelnictwo oraz znajomość życia Patrona Szkoły.

Życie, czyny i słowa św. Jana Pawła II były i nadal są wielkim przesłaniem dla ludzkości. Ten wielki Polak umiał nawiązać kontakt z każdym człowiekiem. Dotrzeć do najgłębszych zakamarków duszy. Jego pontyfikat pozostanie w pamięci nie tylko ze względu na długi czas trwania, ale również wartość i niezwykłą wagę słów, jakie padały z ustnego tego wybitnego człowieka. Społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II stale pamięta o tym przesłaniu i stara się wypełniać go na co dzień.

mat. pras./opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież