„Któż z nas nie zna Pana Józefa, człowieka niezwykłego, całe życie z ogromną pasją oddającego się pracy z młodzieżą” – napisał na facebooku Adam Makulec. Mieszkaniec Garwolina zainicjował społeczną akcję, która ma na celu nadanie 91-letniemu Józefowi Siarkiewiczowi tytułu „Zasłużony dla Miasta Garwolina”.

Post z informacją o spontanicznej akcji pan Adam opublikował we wtorek. Do tej pory informacja zyskała ponad 140 polubień oraz kilkadziesiąt udostępnień.

„Honorowy tytuł "Zasłużony dla Miasta Garwolina" dla pana Józefa Siarkiewicza. Któż z nas nie zna Pana Józefa, człowieka niezwykłego, całe życie z ogromną pasją oddającego się pracy z młodzieżą. Człowieka, który w szczególny sposób pamięta o historii naszego miasta i ludziach, którzy tworzyli tę historię” – napisał mieszkaniec miasta nad Wilgą, pytając czy to inicjatywa warta wsparcia.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. „Szacunek dla pana Józefa. Dziś rzadko się spotyka takich nauczycieli” – napisał Piotr. „Fizyka z Panem Siarkiewiczem, dobre wspomnienie!” – opisuje Kinga. Pojawiają się także komentarze, w których internauci dziwią się, że emerytowany nauczyciel nie został do tej pory uhonorowany takim tytułem.

Choć inicjatywa zrodziła się zaledwie kilka dni temu, są już pierwsze jej efekty. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Spotkałem się z panem Józefem, który zgodził się, aby zrealizować inicjatywę. Powstaje życiorys pana Józefa, co jest kolejnym krokiem do nadania tytułu – przyznaje w rozmowie z nami Adam Makulec.

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Garwolina” przysługuje mieszkańcom miasta, którzy w sposób szczególny rozsławili Garwolin albo w inny wybitny sposób zasłużyli się miastu. Do tej pory w gronie wyróżnionych znaleźli się nieżyjący Jan Piesiewicz i ks. Stanisław Maksymowicz oraz Stanisław Buszta.

Łukasz Korycki

fot. facebook.com

Komentarze  

+1 #8 witawitia 2017-10-24 10:01
A może tu wcale nie chodzi o Pana Siarkiewicza?
Może tylko ktoś chce zaistnieć w myśl starego dowcipu: "przyczepiło się g... do okrętu i krzyczy płyniemy"?
Tylko skąd się bierze to mrowie potakujących???
Cytować
-2 #7 ??Anna 2017-10-23 17:45
A kto to jest ten cały Siarkiewicz???
Cytować
+1 #6 Józio czy Kazio ?Wojtek63 2017-10-22 18:25
Mo właśnie...Pan Józef Siarkiewicz, czy Pan Kazimierz Mroczek ? Oto jest pytanie.
Jeden mnie uczył, a drugi karał.
Pan Józef- perfekcjonista nauczyciel fizyki. Pan Kazimierz- perfekcjonista milicjant komunistycznej drogówki.
Pan Józef znany w Garwolinie. Pan Kazimierz znany w ...całej Polsce (Garwolin- uważaj tam jest Kazio Mroczek).

Te dwie być może różne politycznie osoby pracowały
dla jednej sprawy. Tą sprawą był Garwolin.
Cytować
-3 #5 kolesie m kolesiomsarbi 2017-10-22 17:35
Takie tytuły urzad przyznaje kolesiom, co widac i czuc.Przykład " tygrys" czym On sie zasłuzył miastu , chyba darciem mą,,,y lub prowadzeniem lewego biznesiku pod okiem U. S.
Cytować
+3 #4 zasłużony dla miastabedok 2017-10-21 18:17
A tak konkretnie to czym się zasłużył dla miasta bo z artykułu niczego takiego nie można wyczytać. To że był nauczycielem i sumiennie wykonywał swój zawód to nie on jeden. Wielu innych z pewnością było nie gorszymi pedagogami. Zresztą zasługa dla miasta to żadna, może dla oświaty. Niech mu minister edukacji medal da jak taki wybitny. Bardziej na ten tytuł zasługuje na przykład osoba która załatwiła miastu obwodnicę albo jakiś przedsiębiorca który daje dużo miejsc pracy.
Cytować
+2 #3 Zasłużony dla GRWkat 2017-10-21 00:42
moja łapka też w górę :) jestem za :) i jestem z ostatniego pokolenia, które Pan Siarkiewicz uczył :)
Szacunek dla tego człowieka :)
Cytować
+1 #2 za - bo co?peter 2017-10-20 14:31
Fejsbukowe dzieci się bawią - żenada.
Szkoda tylko tego człowieka, bo są setki osób po prostu bardziej zasłużonych.
Ale z kim i o czym tu rozmawiać?
Cytować
-1 #1 Józef Siarkiewicz zasłużony dla regionu Garwolinstanisław 2017-10-20 12:37
Jestem za!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież