Agata Duda odwiedzi Garwolin

Opublikowano: 17 październik 2017, 10:17 Kategoria Aktualności
Duda

Już od dziesięciu lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie w październiku, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, organizuje wieczorne imprezy czytelnicze dla dzieci oraz rodziców. W tym roku w spotkaniu weźmie udział Agata Kornhauser-Duda.

Podczas czytelniczych wieczorów, których bohaterem co roku jest inna postać literatury dziecięcej, nauczyciele oraz rodzice czytają, tworzą przedstawienia, organizują zabawy. Harce z latarkami w rękach po ciemnych szkolnych korytarzach w poszukiwaniu rozwiązań czytelniczych zagadek to jedna z największych atrakcji dla najmłodszych uczestników spotkania. Organizatorom bardzo zależy na udziale rodziców w tym święcie biblioteki i dlatego „czarują” ich, aby nie zapominali o tym, jak ważna jest książka w życiu dziecka. 

Honorowym gościem tegorocznej imprezy, która odbędzie się 19 października o godzinie 19:00 będzie Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Uczestnicy wieczoru powrócą do wspomnień i zostaną zaproszeni do Królestwa Bajki. W wykonaniu gości, nauczycieli i rodziców dzieci usłyszą wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i innych autorów polskich, okraszone konkursami i innymi zadaniami. A potem ruszą na poszukiwanie skarbów.

Czwartkowe spotkanie będzie zakończeniem projektu Biblioteka to miejsce magiczne, którego realizacja była możliwa dzięki miejskiemu grantowi oświatowemu.

mat.pras./oprac. red

fot. arch.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież