Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 16 październik 2017, 12:51 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 9 do 15 października

Potrącenie na pasach w Maciejowicach

14 października po godzinie 17:00 w Maciejowicach na ul. Kościelnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej i auta osobowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 18-letnia kobieta, kierująca osobową toyotą, nie zachowała należytej ostrożności przed przejściem dla pieszych, potrącając będącą na pasach 74-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała piesza i została przetransportowana do szpitala. Kierująca autem była trzeźwa. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

Tragedia w Trojanowie

11 października w Trojanowie 64-letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości - 1,93 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, wykonujący prace budowlane przy budynku gospodarczym, wpadł na dno betonowanego odstojnika. Wyniku zdarzenia odniósł obrażenia i został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł.

Plaga włamań i kradzieży

9 października w Trzciance nieznani sprawcy, włamali się do domu, skąd dokonali kradzieży pieniędzy oraz biżuterii. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania zajęli się policjanci z PP Wilga. 11 października w Jaźwinach nieznani sprawcy włamali się do domu, skąd dokonali kradzieży pieniędzy oraz biżuterii. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania zajęli się policjanci z KPP Garwolin. 12 października w Reducinie nieznani sprawcy włamali się do sklepu, skąd dokonali kradzieży artykułów tytoniowych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Zdarzenia drogowe z promilami

10 października w Garwolinie na ul. Źródlanej 57-letni mężczyzna, kierując osobową mazdą poza drogą publiczną, doprowadził do zdarzenia drogowego z osobowym fordem – jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 12 października w Wilchcie 56-letni mężczyzna, kierując osobowym daewoo, wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 3,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymany za narkotyki

10 października w Dębówce policjanci PP Trojanów, w czasie kontroli drogowej pojazdu marki Alfa Romeo, u 24-letniego pasażera pojazdu ujawnili susz roślinny (marihuana) oraz wagę elektroniczną. Sprawca zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Na podwójnym gazie

12 października w Samorządkach policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali 26-latka, który kierował osobowym fordem, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu - wynoszącym 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 14 października w Chrominie policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który kierował osobowym fordem, mając 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin, a 15 października w Wildze policjanci z PP Wilga zatrzymali 24-latka, który miał 1,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Znów ukradli paliwo z budowy S17

W nocy z 12/13 października w Mrokowie nieznani sprawcy, dokonali kradzieży paliwa w ilości około 700 litrów, łącznie z trzech pojazdów ciężarowych zaparkowanych przy budowie drogi S17. Ustaleniem sprawców kradzieży paliwa zajęli się policjanci z PP Trojanów.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież