Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 16 październik 2017, 09:31 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 października.

Plama oleju w Parysowie
12 października. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju napędowego na znacznej długości drogi w miejscowości Parysów. Ponadto w przydrożnym rowie znajdował się samochód osobowy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem oraz sorpcji rozlanego oleju. Początkowo droga była całkowicie zamknięta, a później ruch odbywał się wahadłowo na całej długości zdarzenia. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu w Żelechowie

12 października. Po godz. 10 na ul. Chłopickiego w Żelechowie miał miejsce pożar samochodu osobowego marki Renault Megane. Pożarem objęta była komora silnika. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu piany, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Pożar śmieci w Pilawie

12 października. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze niewielkiego, dzikiego wysypiska śmiecie w Pilawie. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp OSP. Działania trwały blisko pół godziny.

Plama oleju w na drodze krajowej nr 17 w Rudzie, gm. Trojanów

13 października. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na modernizowanym odcinku drogi krajowej nr 17 w Rudzie, gm. Trojanów, w wyniku którego doszło do wycieku oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ruch na drodze był całkowicie zamknięta. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie

13 października. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Fusion i Alfa Romeo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież