Gaudeamus Igitur po raz 16.

Opublikowano: 14 październik 2017, 18:57 Kategoria Aktualności
sanzsp 2 garwolin

Po raz 16. w Społecznej Akademii Nauk Wydziale Zamiejscowym w Garwolinie wybrzmiało Gaudeamus Igitur.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbyła się dzisiaj, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie, gdzie siedzibę ma miejscowa uczelnia. Pierwsi studenci rozpoczęli naukę w wydziale zamiejscowym łódzkiej uczelni w 2002 roku.

- Czynimy kroki, aby w ciągu 2-3 lat zostać uniwersytetem. Szkoła się rozwija, dzięki temu, że tu w Garwolinie są co roku dobre nabory - mówił pełnomocnik rektora ds. dydaktycznych Jacek Szczapa. Przez 15 lat uczelnia wykształciła setki absolwentów. Część z nich spotkała na swojej drodze prof. Mariana Walczaka. Wykładowca zmarł w ostatnich dniach. W trakcie inauguracji jego pamięć uczczono minutą ciszy.

Zdobywania jak najlepszej wiedzy do budowania wymarzonej przyszłości życzyła studentom poseł Stanisława Prządka. Starosta Marek Chciałowski apelował do władz uczelni, aby w Garwolinie powstał wydział dzienny SAN. W imieniu burmistrza miasta głos zabrał zabrała Dorota Mucha z magistratu. Wśród gości inauguracji była również dyrektor ZSP nr 2 w Garwolinie Ewa Flaga.

Podniosłym momentem sobotniego spotkania było ślubowanie studentów pierwszego roku. Żacy obiecywali dbać swoim zachowaniem o honor i dobre imię uczelni. Podczas uroczystości wyróżniono także najlepszych studentów studiów licencjackich oraz magisterskich. W tym gronie znaleźli się Sylwia Głodek, Emilia Kamaszewska, Katarzyna Kozłowska, Małgorzata Zabiegałowska, Weronika Jarząbek, Izabela Odalska, Renata Rutkowska.

W trakcie uroczystości wykład inauguracyjny „Czy gospodarka musi być innowacyjna” wygłosiła prof. dr hab. Urszula Żuławska. Oprawę muzyczną inauguracji zapewnił Chór Miasta Garwolina pod dyrygenturą Radosława Mitury.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+5 #2 szkoła samorządowcówżaczek mały 2017-10-16 15:15
Cytuję Trip:
A to w Garwolinie jest jakas uczelnia????

jest w w garwolinie społeczna akadamia nauk. ilu to samorzadowcow: wójtów, sekretarzy, skarbników, pracownikow magistratów i gminnych instyucji w powiecie garwolińskim moze pochwalic się syplomem tej zacnej uczelni. gdyby nie było tej uczelni to oni przweciez by nie dali rady skończyć państwowej szkoły wyzszej, chyba ze studiowaliby z 10-15 lat.
Cytować
-2 #1 ?Trip 2017-10-15 17:31
A to w Garwolinie jest jakas uczelnia????
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież