Prokuratura zarzuca nieumyślne niedopełnienie obowiązków służbowych policjantowi, który pełnił służbę w dniu, kiedy Ireneusz F. targnął się na własne życie w areszcie garwolińskiej komendy.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku policjanci zatrzymali Ireneusza F., który miał trafić do więzienia. Mieszkaniec Pilawy miał do odbycia w więzieniu karę pozbawienia wolności. Najpierw trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych komendy przy Stacyjnej. Tam podjął próbę samobójczą. Prosto zza krat trafił do szpitala, gdzie w kilka dni później zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

W pierwszych dniach po śmierci działacza partii Kukiz ’15, prokuratura wszczęła śledztwo. Pierwszy wątek dotyczył doprowadzenia Ireneusza F. namową do targnięcia się na własne życie. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek, dotychczasowe ustalenia nie wskazują, że do próby samobójczej 36-latka miało dojść przy udziale osób trzecich.

Drugi wątek badany przez śledczych to niedopełnienie obowiązków przez policjantów. - W ramach śledztwa przedstawiono zarzut funkcjonariuszowi Policji pełniącemu w dniu 15 listopada 2016 r. w KPP w Garwolinie dyżur, popełnienia występku polegającego na nieumyślnym niedopełnieniu  obowiązków służbowych, w efekcie czego osadzony w celi mieszkalnej Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych tamtejszej KPP targnął się na własne życie – wyjaśnia rzecznik.  Jak dodaje, policjant między 6.17 a 6.54 nie obserwował z należytą starannością celi, w której przebywał Ireneusz F.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

+2 #4 cpunDEK 2017-10-06 15:29
Ć pun się powiesił policjant odpowie.
Cytować
+8 #3 artegon 2017-10-05 22:04
Drugi wątek badany przez śledczych to niedopełnienie obowiązków przez policjantów.

To czemu jednemu postawiono zarzuty ? i to z 231 par 3 . Karalność z tego art i par właściwie nie istnieje bo o tym czy wyrządzono istotną szkodę zadecyduje ...prokurator . Nawet bywały szkody po 100tyś i procek stwierdzał ,,w przedmiotowym postępowaniu istotnej szkody nie stwierdzono '' .
To są gotowce zapisane w pamięci komputerów i nikt nie będzie się wysilał na pisanie czegokolwiek . Ludzie gdzie żyć przyszło ?
Cytować
+7 #2 wyrokegon 2017-10-05 21:59
a kto wydał wyrok i kto sporządził wniosek do sądu ? w gównianej sprawie zresztą . No ,kto ? To nie przyczyniło się do tego czynu przez zatrzymanego ? Był celowo o drobiazgi czepiany ? Szkoda tylko że zanim to zrobił nie zaprowadził porządku i nie zabrał kilku ze sobą .
Cytować
+8 #1 dlaczego tylko jeden policjant usłyszał zarzutxyz 2017-10-05 20:14
dlaczego tylko jednemu policjantowi przedstawiono zarzut
???
przecież na dyżurce jest ich dwóch
!!!
nawet w artykule jest wers: "Drugi wątek badany przez śledczych to niedopełnienie obowiązków przez policjantów."
???
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież