Już w najbliższy piątek, 6 października, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, o godz. 11.00 odbędzie się XVII Międzynarodowa Młodzieżowa Konferencja Kościuszkowska w ramach XXXIV Międzynarodowego Sympozjum Kościuszkowskiego. Podczas konferencji wystąpi przed nami polski chór „Zgoda” z Brześcia na Białorusi. Szczegóły na plakacie.

Chór „Zgoda” powstał w 2000 r. i obecnie działa przy Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Brześcia i Obwodu Brzeskiego. Chór liczący 42 osoby ma w swoimrepertuarze pieśni patriotyczne, religijne i popularne. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Wieniera Zakirowa. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, w piątek w Garwolinie wystąpi z koncertem pieśni patriotycznych.

Program konferencji wypełnią prelekcje:

- Dr Mirosław Matosek  - „Generał Jan Henryk Dąbrowski w Insurekcji Kościuszkowskiej”

- Dr Michał Kalbarczyk - „Generał Michał Ignacy Kamieński”

- Dr Longina Ordon - „Spory o Tadeusza Kościuszkę w historiografii i literaturze”

- Dr Leszek Marek Krześniak - „Nowe wizerunki Tadeusza Kościuszki”

- Wystąpienia uczniów szkół powiatu garwolińskiego

Ponadto podczas konferencji będzie można obejrzeć wystawę pocztówek o tematyce kościuszkowskiej ze zbiorów Jana Zduńczyka.

mat. pras.

Komentarze  

0 #1 ciagle PRL BISkunegunda 2017-10-06 17:18
W TEJ SZKOLE ZAWSZE MIELI "CIAGOTY " NA WSCHÓD, OD KIEDY TYMCZASOWYM DYREKTOREM BYŁ NIJAK MARCINIUK. NOTABENE OSUNIĘTY DYSCYPLINARNIE ZE STOŁKA, LECZ JEGO KOLESIE CIAGLE TO KULTYWUJĄ MIEDZY INNYMI OBECNA DYREKCJA.a za drzewa trzeba i tak bedzie zapłacić
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież