Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 02 październik 2017, 12:04 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 września do 1 października.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny
25 września. 24 września począwszy od godziny 22, przez ponad dwie kolejne godziny dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Sobolewa (łącznie 12 ratowników) udzielały pomocy policji w poszukiwaniu mężczyzny, wobec którego istniało podejrzenie, że zaginął w lesie. Działania te nie przyniosły rezultatu i z uwagi na porę nocną zostały przerwane. 25 września o godzinie 8 wznowiono akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowane były zastępy OSP Sobolew, Sokół i Kaleń. Po upływie około trzech godzin osoba poszukiwana została odnaleziona przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w związku z czym działania przerwano.

 

Uwalnianie łabędzia

25 września. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Mariańskim Porzeczu w ogrodzeniu uwięziony jest łabędź. Do działań zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy uwolnili ptaka z ogrodzenia i zabezpieczyli go kocem, a następnie przekazali przedstawicielom urzędu gminy. Działania trwały ponad dwie godziny.

Pożar samochodu

26 września. Po godz. 10 w Łaskarzewie miał miejsce pożar samochodu osobowego Jeep Cherokee. Pożarem objęta była komora silnika. Działania straży polegały na podaniu prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Samochód ciężarowy z naczepą częściowo zsunął się do rowu

27 września. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w Mierżączce, na objeździe budowy drogi S17 ciągnik siodłowy Scania z naczepą, przewożący betonowy dźwigar zjechał tyłem do rowu, a element częściowo zsunął się z naczepy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu paliwa ze zbiornika przechylonego pojazdu do beczek i sorpcji plamy oleju napędowego z jezdni. Podczas działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Plama oleju

28 września. Przed godz. 18 w miejscowości Ostrybór strażacy dokonali sorpcji i neutralizacji płynów znajdujących się na jezdni. W akcji uczestniczył jeden zastęp OSP.

Plama oleju

29 września. Przed godz. 11 w miejscowości Garwolin strażacy dokonali sorpcji i neutralizacji płynów znajdujących się na jezdni na długości około 500m i szerokości 1m. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zderzenie samochodu z drzewem

1 października. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Łaskarzewska. Działania polegały wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe, przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz wspólnie z ZRM ewakuowano osobę z pojazdu. Uprzątnięto płyny eksploatacyjne po zakończeniu przez Policję czynności dochodzeniowo śledczych. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zderzenie dwóch pojazdów

1 października. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jaźwiny. Działania zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej 4 poszkodowanym osobom, uprzątnięciu drogi z płynów eksploatacyjnych. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież