Krew na ratunek – nie tylko Agnieszce

Opublikowano: 28 wrzesień 2017, 12:27 Kategoria Aktualności
krewZSP 1Ekonomikstraż

Wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. To odzew na apel o pomoc dla 35-letniej Agnieszki. Uczniowie nie zawiedli, podobnie jak strażacy, którzy w niedzielę wzięli udział w akcji „Ognisty ratownik – gorąca krew”. W sumie w dwa dni udało się uzyskać 47,5 litra krwi.

Uczniowie ZSP nr 1 w Garwolinie chętnie biorą udział w tym wyjątkowym wolontariacie jaki jest akcja honorowego krwiodawstwa. Tym razem młodzi ludzie oddawali krew dla konkretnej osoby. Kilkanaście godzin wcześniej w lokalnych mediach pojawiła się informacja o 35-letniej kobiecie, która będąc w zaawansowanej ciąży, doznała krwotoku wewnętrznego i straciła dziecko. Teraz sama walczy o życie i potrzebuje krwi. Szkolni organizatorzy krwiodawstwa szybko zaproponowali, aby krew z akcji w przeznaczona była właśnie dla pani Agnieszki.

Po raz kolejny Ekonomik nie zawiódł. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na apel i już przed godziną 8:00 tłumnie stawili się na akcję. Duża liczba chętnych sprawiła, że akcja przeciągnęła się niemal do godziny 15:00, a krwiodawcy musieli sporo czasu spędzić w długiej kolejce. Ostatecznie w szkolnej akcji krwiodawstwa udział wzięło 50 uczniów, oddając w sumie 22,5 litrów krwi.

Strażacy w akcji

Nie zawiedli także strażacy, którzy w niedzielę wzięli udział, już po raz czwarty w tym roku, w akcji krwiodawstwa. Druhny i druhowie z 22 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej honorowo oddali krew podczas akcji przeprowadzonej w ramach Programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Krew oddało łącznie 55 osób, co pozwoliło uzyskać prawie 25 litrów krwi. Aktywność w ostatniej tegorocznej akcji programowej wykazali członkowie jednostek OSP w Zgórzu, Zwoli, Podebłociu, Woli Władysławowskiej, Uninie, Niecieplinie, Iwowem, Borowiu, Ostrożeniu, Maciejowicach, Samorządkach, Ryczyskach, Garwolinie, Sulbinach, Puznówce, Sobolewie, Łukówcu, Gończycach, Zawadach, Lipówkach, Górznie, Wildze oraz osoby indywidualne.

- Serdecznie dziękujemy honorowym dawcom krwi za wytrwałość w niesieniu pomocy tym, których nie tylko zdrowie, ale niejednokrotnie życie może być zagrożone. Liczymy na Waszą dalszą współpracę, a tym samym mamy nadzieję, że taka postaw wzbudzi empatię wielu osób, które zachcą dołączyć do grona honorowych krwiodawców – przekonuje Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża Oddziału Rejonowego w Garwolinie.

Akcję Honorowego Krwiodawstwa zorganizował Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział 49 w Garwolinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie we współpracy z Urzędem Miasta Garwolin.

mat.pras./oprac. red

fot. mat.pras.

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

-1 #4 do krów i gesiwalezy na plus! 2017-10-02 20:50
Cytuję zosia:
zanim cokolwiek napiszesz, sprawdzaj poprawność w słowniku,pasanie krów dyrektorce nie grozi, ale na ciebie krowy w Jagodnem czekają. I wtedy niech cię krew ,twoja własna,zalewa

A TO WIELKA SZKODA, TA DYREKTORKA ROZŁOŻYŁA TA SZKOLĘ. SZKOŁA BYŁA JEDNA Z NAJLEPSZYCH W WOJEWÓDZTWIE ,DZIŚ ZAJMUJE ZASZCZYTNE MIEJSCE NA KOŃCU W POWIECIE. WIEC O CO CHODZI KROWY I GĘSI CZEKAJA NA TA PASTERKĘ Z "RODU" PSL SORKI ZSL BIS
Cytować
-1 #3 do absolwentazosia 2017-09-30 22:15
zanim cokolwiek napiszesz, sprawdzaj poprawność w słowniku,pasani e krów dyrektorce nie grozi, ale na ciebie krowy w Jagodnem czekają. I wtedy niech cię krew ,twoja własna,zalewa
Cytować
0 #2 płacz i płć dyrektorze!walezy 2017-09-30 21:44
Młodzież tej szkoły zawsze była OK, W PRZECIWIEŃSTWIE DO KADRY.

TrąbKa trąbi bęben wali
Piły warczą tniemy dalej
Czas trąbić w trąby jerychońskie
jak to zrobili osły nie ” jonskie.”

Miejskie komisje liczą rachują,
ile zarobią i co zmarnują
lecz drzewostanu nie wiele zostało
słupy windują prosto do nieba.

Karać i karać za to ich trzeba.
Już dyrektorka, marzy po cichu
Czy winny Stachu a może Zdzichu
Jak zwalić winę na podwładnego

byle nie Ona jest czysta
bo w PSL rzecz oczywista
maja winnego zwykłego robola
ona nadzorca lecz to nie jej rola

Lecz dyrektorka coś kombinuje,
może ucichnie, coś się zakamufluje
Tego się nie da zamieść pod dywan.
Trzeba zaprzęgać zielony rydwan


taczka się grzeje, wywiezie winnych
Tak głośno Kwaka, kaczka dziwaczka.
a morał z tego jest dość wesoły.
Płac dyrektorze, kare nie pleć, pierdy

Jak nie potrafisz
Nie umiesz rządzić wynocha ze szkoły
Cytować
+1 #1 krew zalewaBYŁA IV B 2017-09-29 21:26
A MNIE KREW ZALAŁA, JAK DOWIEDZIAŁAM SIE ZE DYREKTORKA EKONOMIKA MA PLACIC ZA DEWASTACJE DRZEW TYLKO 250 TYS ZŁ. TO STANOWCZO ZA MAŁO, POWINNO BYC CHOC 1 MIL. I WYNOCHA Z PRACY PASAC KROWY!!! W JAGODNYM.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież