Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 25 wrzesień 2017, 08:46 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 18 do 24 września.

Zdarzenie drogowe w Przyłęku, gm. Sobolew
18 września. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Przyłęku, w którym uczestniczył samochód osobowy Audi A6. Strażacy, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do dwóch osób poszkodowanych oraz wyznaczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Pożar samochodu w Woli Rębkowskiej

19 września. Przed godz. 10 w Woli Rębkowskiej miał miejsce pożar samochodu osobowego Ford Focus. Pożarem objęta była komora silnika. Właściciel próbował ugasić pożar przy użyciu węża ogrodowego, a przybyłe na miejsce zastępy straży podały prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Przyłęku, gm. Sobolew

20 września. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chrominie, gdzie samochód osobowy Opel Corsa zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na dachu. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Garwolinie

20 września. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Garwolinie. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP. Działania trwały blisko dwie godziny.

Zdarzenia drogowe na ul. Krótkiej w Garwolinie

23 września. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Krótkiej w Garwolinie, gdzie samochód osobowy Volkswagen Bora potrącił kobietę znajdującą się na chodniku, a następnie uderzył w trzy samochody stojące na parkingu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież