Żywcem zakopał szczenną sukę

Opublikowano: 20 wrzesień 2017, 16:38 Kategoria Aktualności
piesnatolinsądprokuraturaznęcanie siępolicja

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Henrykowi K. z Natolina, który żywcem zakopał szczenną sukę.

Mężczyzna podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa z art. 35 ust. 2 w zw. z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

„Z dotychczasowych ustaleń dochodzenia wynika,  że podejrzany w dniu 11 września 2017 r. w miejscowości Natolin, działając w bezpośrednim zamiarze uśmiercenia, należącej do innej osoby, szczennej suki, zadał zwierzęciu kilka uderzeń tępym narzędziem w okolice pyska i głowy, powodując utratę przytomności, a następnie żyjące jeszcze zwierzę włożył do worka foliowego i zakopał w ziemi” – informuje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.

Zachowanie Henryka K. zakwalifikowane zostało jako działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Na wniosek prokuratora, właściwy miejscowo sąd rejonowy, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Przestępstwo, którego popełnienie zarzucono Henrykowi K. jest zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech lat.

mat. pras./opr. łk

fot. sxc.hu

Komentarze  

+2 #4 takegon 2017-09-21 22:00
może zastosować ,no właśnie ,może ale nie musi a ty już nóżkami przebierasz to pomyśl że ciebie powinni wsadzić za gwalt bo aparaturę masz i możesz użyć . Tak więc przesłanki spełniasz .
Cytować
-2 #3 jużegon 2017-09-21 21:58
w d... nie w schronisku a jak 3 lata mało to idż odsiedż i wtedy cię posłuchamy
Cytować
-2 #2 brak słówMarta 2017-09-21 12:34
Osoby,które tak postępują to zwyrodnialce!
Zgadzam się, co to jest 3 lata.Zapewne jeszcze zawieszeniu.Wię zienie i kara finansowa,tylko nie 500 zł.Na dodatek wolontariat w schronisku.
Cytować
+8 #1 Za łagodne te karyMichałł 2017-09-20 21:58
Przecież taki bydlak może kiedyś to swoje okrucieństwo zastosować wobec człowieka. Ciągają psy za samochodami aż się głowa urwie albo na lince za ciągnikiem, spalają, zakopują, amputują łapy, zrzucają z mostów, mordują masowo a ciągle tylko 2 lata, teraz zwiększyli do trzech. Co to jest 3 lata?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież