Siłownia w Pilczynie dla wszystkich [wideo]

Opublikowano: 20 wrzesień 2017, 14:38 Kategoria Aktualności
Pilczynsiłowniagmina Łaskarzew

Starania trwały dwa lata, ale jest szczęśliwy finał. Na terenie szkoły w Starym Pilczynie została oficjalnie otwarta siłownia zewnętrza. Przy okazji nowy wygląd zyskał także płot, który wspólnymi siłami malowali uczniowie, rodzice, nauczyciele, władze samorządowe i mieszkańcy gminy Łaskarzew.

- Wszystko zaczęło się we wrześniu 2015 roku. Wtedy w rozmowach z nauczycielami pojawił się temat stworzenia siłowni zewnętrznej. Wszystko trwało 2 lata. Zorganizowaliśmy w czerwcu 2016 roku „Festyn Zdrowia”, żeby zebrać pieniądze na ten cel – mówiła podczas otwarcia dyrektor Zespołu Szkół w Starym Pilczynie Beata Paziewska.

Siłownia zewnętrzna została zlokalizowana na terenie szkoły, ale będą mogli z niej korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. Na razie zostały zamontowane 4 urządzenia i specjalne ekologiczne lampy oświetlające. Ale to nie koniec inwestycji.

- Będziemy jeszcze zbierać fundusze na kolejne dwa urządzenia, bo plan zagospodarowania tego terenu przewiduje tutaj sześć urządzeń. Wkrótce zostaną ustawione ławeczki – dodała dyrektor placówki.

Koszt stworzenia siłowni to 36 tys. zł. Część pieniędzy została zebrana podczas „Festynu Zdrowia”. Swój wkład finansowy mają także rodzice uczniów Zespołu Szkół w Starym Pilczynie, sołectwa Melanów, Kacprówek i Zygmunty, koło gospodyń wiejskich z Melanowa oraz prywatni sponsorzy.

Blisko 50 proc. kosztów inwestycji pokryła firma AkzoNobel. - Ja akurat mieszkam w Warszawie i mogłabym powiedzieć „co mnie to obchodzi”. Obchodzi mnie wszystko, co się wiąże z moimi kolegami i koleżankami z pracy. Zawsze ich zachęcam: popatrzcie wokół siebie, co możecie zrobić dla swoich sąsiadów, dla swoich koleżanek, dla swoich najbliższych. To, co się tu wydarzyło jest jednym z najlepszych naszych projektów na tę chwilę. Zachęcam do jak największej aktywności – mówiła Katarzyna Kowalczyk z firmy AkzoNobel.

Dzięki firmie AkzoNobel nie tylko powstała siłownia, ale również zmieniło się otoczenie wokół niej. Wspólnymi siłami uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy okolicznych miejscowości i władze samorządowe gminy Łaskarzew pomalowali płot przy siłowni. Wspólna praca przyniosła wszystkim wiele radości i niesamowity, barwny efekt.

W uroczystym otwarciu siłowni zewnętrznej wzięli udział przedstawiciele samorządu gminy Łaskarzew – zastępca wójta Sylwia Szopa i przewodniczący radny gminy Jerzy Błachnio, przedstawiciele firmy AkzoNobel – między innymi koordynatorka projektu Eliza Wójcik, przedstawiciele sołectw, OSP Stary Pilczyn i Melanów, przedstawiciele sponsorów, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i społeczność lokalna.

Dyrekcja szkoły ufundowała podziękowania w formie pamiątkowych tabliczek dla wszystkich, dzięki którym powstała siłownia.

jd

Komentarze  

0 #1 BzyMarti 2017-09-22 10:03
O i krawiec z nożyczkami
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież