Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 18 wrzesień 2017, 15:26 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 11 do 17 września

Kradzież paliwa na dwóch krańcach powiatu
11 września w Mrokowie nieznani sprawcy dokonali kradzieży oleju napędowego w ilości 1600 litrów z trzech pojazdów ciężarowych. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Tego samego dnia w Lipówkach złodzieje dokonali kradzieży oleju napędowego w ilości około 700 litrów także z trzech pojazdów ciężarowych. Pokrzywdzona firma oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

 

Pijani rekordziści tygodnia

12 września w Woli Koryckiej Górnej policjanci zatrzymali 45-latka, który kierował motorowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,51 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzień później w Zwoli (gm. Miastków Kościelny) zatrzymano 32-latka, który miał 3,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 15 września w Podebłociu 42-letniego kierowcę, który miał 3,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 17 września w Cyganówce policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który kierował osobowym seatem, mając 2,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okradli sklepy

W nocy z 11/12 w miejscowości Ostrybór nieznani sprawcy włamali się do sklepu, skąd dokonali kradzieży wyrobów tytoniowych, monopolowych oraz pieniędzy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania zajęli się policjanci z PP Wilga. Dobę później, w nocy z 12/13 w Damianowie nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczo-przemysłowego, skąd dokonali kradzieży wyrobów tytoniowych różnych marek oraz pieniędzy. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców włamania, zajęli się policjanci z PP Trojanów.

Potrącenie w Żelechowie

13 września w Żelechowie na ul. Długiej 31-letni mężczyzna, kierujący osobowym vw, potrącił na oświetlonym przejściu dla pieszych 82-letniego mężczyznę, znajdującego się już na drugim pasie jezdni. Kierujący wraz z pieszym zostali zbadani na trzeźwość - wynik negatywny. Na wskutek zderzenia pieszy doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Żelechów.

Z promilami do rowu

14 września w miejscowości Dąbrowa-Kolonia 38-letni mężczyzna kierujący osobową hondą wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, kierowca pojazdu znajdował się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

Wypadek w Garwolinie

17 września w Garwolinie na ul. Staszica doszło do zdarzenia drogowego. 37-letnia kobieta, kierująca osobowym mitsubishi, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej osobowym fordem 21-letniej kobiecie. W wyniku czego doszło do zderzenia tych pojazdów. Do szpitala z obrażeniami ciała została przewieziona 61-letnia pasażerka mitsubishi. Kierujące były trzeźwe. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież