Tandem ponad podziałami

Opublikowano: 10 październik 2011, 15:01 Kategoria Aktualności
wybory

- Będziemy działać ponad podziałami partyjnymi na rzecz regionu – zapewniają Stanisława Prządka (SLD) i Grzegorz Woźniak (PiS). Sprawdź nazwiska 12 posłów, których wybrali wyborcy okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

- Dla mnie wyborczy wynik pokazał, że moja praca przez cztery lata jako starosty nie poszła na marne, mieszkańcy ją docenili, a to motywuje do działania – przyznaje w rozmowie z nami Grzegorz Woźniak, który od rana... zrywa swoje plakaty wyborcze.

 

W dalszej części rozmowy nowo wybrany poseł Ziemi Garwolińskiej zapewnia o działaniu na rzecz regionu i powiatu. – Ważnym elementem będzie na pewno utrzymanie szpitala powiatowego jako samorządowego podmiotu. Będę zabiegał rozbudowę drogi krajowej nr 17 i remont trasy wojewódzkiej nr 801 – zaznacza.

- W sejmie będę miał nauczyciela w postaci pani Stanisławy Prządki, z którą mam zamiar działać dla dobra regionu. Polityka powinna zejść w tym momencie na dalszy plan – mówi kandydat do parlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości. Dodaje, że będzie pracował nad zmianą wizerunku partii w powiecie garwolińskim.

Wybór Grzegorza Woźniaka na posła oznacza zrzeknięcie się z mandatu radnego powiatowego. Prawdopodobnie miejsce byłego starosty zajmie Tadeusz Pacek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gocławiu (gm. Pilawa).

- Cieszę się bardzo, że po raz kolejny wyborcy mi zaufali. Jestem im bardzo wdzięczna. Dla mnie to ogromne zobowiązanie, że będę dalej działać na rzecz kraju i regionu – mówi Stanisława Prządka, która przez czwartą kadencje będzie posłem.

Mieszkankę Garwolina zaskoczył negatywnie wynik SLD. – Wydawało się, że nasza praca będzie dostrzegana – mówi nasza rozmówczyni. Za jedną z przyczyn niskiego wyniku partii Stanisława Prządka podaje niższą niż cztery lata temu frekwencję.

- Problemy regionu to wyzwanie dla każdego posła wybranego w tegorocznych wyborach. Trzeba podejmować działania ponad podziałami partyjnymi – dodaje na zakończenie.

Po podliczeniu wszystkich wyników w okręgu siedlecko-ostrołęckim okazało się, że jeden mandat wywalczył przedstawiciel Ruchu Palikota, który zabrał miejsce w sejmie Teresie Wargockiej z PiS.

Posłowie, którzy uzyskali mandat z okręgu siedlecko-ostrołęckiego (wyniki nieoficjalne)
Prawo i Sprawiedliwość (5) - Krystyna Pawłowicz (Warszawa), Krzysztof Tchórzewski (Siedlce), Arkadiusz Czartoryski (Ostrołęka)
Henryk Kowalczyk (Golądkowo), Grzegorz Woźniak (Trąbki)
Sojusz Lewicy Demokratycznej (1) - Stanisława Prządka (Garwolin)
Ruch Palikota (1) - Bartłomiej Bodio (Katowice)
Polskie Stronnictwo Ludowe (2) - Marek Sawicki (Sawice Dwór), Krzysztof Borkowski (Borki Sołdy)
Platforma Obywatelska (3) - Czesław Mroczek (Targówka), Jacek Kozaczyński (Siedlce), Andrzej Kania (Ostrołęka)

Mandat senatora zdobył Henryk Górski (PiS), który uzyskał 46 999 głosy (38,83 proc.). Wynik Ryszarda Smolarka (PSL) to 30 673 głosy (25,34 proc.).

łk

Komentarze  

0 #17 do hej i PKS stacja paliwandrew 2011-10-11 22:13
O tej stacji nie słyszałem ale słyszałem, że na reklamy kasa poszła i teraz zakład ma wyłączność przez okres obowiązywania umowy, co nie zmienia faktu, że na reklamy poszły pieniądze. Czy poszły na stacje paliw i czy w ogóle miały pójść tego nie wiem.
Cytować
+7 #16 WYBORCYZdzich 2011-10-11 17:53
Ja własnie chciałem też o to zaapelować...wy borcy PiSu proszę teraz kierować się do swoich wybrańców narodu, a nie oczekiwać od innych, że będą Wam budowali basen i drogi jeśli na nich nie głosowaliście. Zobaczymy co poseł Woźniak i senator Górski będą potrafili załatwić...tele fony i pisma do poseł Prządki oraz posłów Sawickiego i Borkowskiego zostawcie na no koniec. Wtedy zobaczycie co kto jest wart.
Cytować
+3 #15 GRATULACJE !!!Ryszard 2011-10-11 16:30
GRATULUJĘ WYBORU !!!

ŻYCZĘ OWOCNEJ WSPÓŁPRACY !!!
Cytować
+4 #14 basensip 2011-10-11 15:11
Cytuję ???:
czy smolarek to popłacił za pksy i basen przed wyborami czy po wyborach?? bo teraz to jeszcze sie wycofa! wie ktos????

na jego miejscu nie dałbym ani grosza na basen, wyborcy p. HG niech idą do prezesa PiS-u , może zostało coś ze zniczy
Cytować
0 #13 informacja dla koniolk 2011-10-11 15:07
Cytuję konio:
To w takim razie dlaczego Garwolin nie jest POgrodem ,czy brakuje inteligentnych ludzi którzy by byli lokomotywą wyborczą tej partii ,a może jest tak ,że macie pretensje do garbatego ,że ma proste dzieci.Pozdrawiam!!!!konio


Lud w powiecie jest pobożny i na żadne PO nie bedzie głosował ,choćby musiał jeździć polnymi drogami to nie schańbi się
Cytować
+4 #12 zapłacił????hej 2011-10-11 08:15
Mylisz się kolego - zakłady mięsne mają dołożyć do modernizacji stacji paliw - czyli klasyczne gruszki na wierzbie. Ale sprawdzimy i przypilnujemy
Cytować
-1 #11 GIbobek 2011-10-10 22:33
Hurraaaaa, Garwolinskie Info przestało istnieć!!! :)
Cytować
+3 #10 PKS i Smolarekandrew 2011-10-10 22:10
PKSowi zapłacił zakład mięsny Łuków więc kasa już na reklamę poszła
Cytować
+10 #9 !!!??? 2011-10-10 21:13
czy smolarek to popłacił za pksy i basen przed wyborami czy po wyborach?? bo teraz to jeszcze sie wycofa! wie ktos????
Cytować
+2 #8 A możekonio 2011-10-10 21:11
Jest tak ,ze to za duże Ego co niektórych działaczy nie pozwoliło spokojnie rozwijać się wielu opcjom politycznym w naszym mieście ,co było by tylko z pożytkiem dla niego,mimo wszystko mamy dwoje posłów ,trzeba liczyć na to ,że coś z tego będzie, co prawda "tylko" opozycyjnych ale czas pokaże.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
-4 #7 POgródZdzich 2011-10-10 20:37
Garwolin nie jest POgrodem na szczęście, ale na nieszczęście jest PiSogrodem. POgród byłby o tyle lepszy, że bylibyśmy przynajmniej obecnie na tendencji rządowej więc może nasza S17 nie byłaby skreślana z listy modernizacji pod osłoną nocy. Sumując jak to mówią...nam bliżej do ściany wschodniej niż Mazowsza.
Cytować
+8 #6 Mam pytaniekonio 2011-10-10 19:57
To w takim razie dlaczego Garwolin nie jest POgrodem ,czy brakuje inteligentnych ludzi którzy by byli lokomotywą wyborczą tej partii ,a może jest tak ,że macie pretensje do garbatego ,że ma proste dzieci.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
+9 #5 znowu klęskaKaczuś 2011-10-10 19:26
Cytuję kaczka:
Moze ktos wie ile pani sionek miała głosow
Moze ktos wie ile miała "upadła" Ela S" głosow?
?

UPADŁA ELA MIAŁA ZALEDWIE 2450 GŁOSÓW. TO I TAK O 2000 ZA DUŻO JAK NA TĄ PANIĄ. TERAZ BĘDZIE MIAŁA PROBLEM Z MĘŻEM, BO JUŻ GO NIE ZATRUDNIĄ NAWET NA DYREKTORA BIURKA. JEST U PANA POSŁA WOŹNIAKA WOLNY ETAT KONSERWATORA POWIERZCHNI PŁASKICH PANIE KAZIMIERZU, MOŻE W DRODZE WYJĄTKU PANA PRZYJMIE, ha, ha, ha
Cytować
-7 #4 Woźniak i pisandrew 2011-10-10 19:08
Teraz to rzeczywiście będąc (p)osłem pan Woźniak będzie miał wtyki i zrobi kolejny burdel w liceum na Długiej. to mu najlepiej wyszło. Ale cóż Garwolacy mają sklerozę i nie pamiętają tego . Poza tym Garwolin to pisogród i stąd ten sukces
Cytować
-3 #3 Mocną pozycję?Zdzich 2011-10-10 19:08
Mocną pozycję Woźniaka? To chyba nieporozumienie ...Wszedł jako ostatni z listy i jak to powiedział Komisarz "na barkach go wnieśli do Sejmu" Z 139 tysięcy głosów na PiS 8500 Woźniaka to nie jest oszałamiający wynik. Jego pozycja jest tak silna jak Bartłomieja Bodio, a nawet ten drugi zdobył tych głosów więcej.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież