Ekologiczna baza w Parysowie

Opublikowano: 15 wrzesień 2017, 06:40 Kategoria Aktualności
Parysów

Przyrodnicze interaktywne gry, instalacje pokazujące, jak zmienia się przyroda, a także miejsce do posiedzenia i rozpalenia ogniska. Nowa inwestycja w Parysowie już służy mieszkańcom.

Zakończyła się budowa bazy ekologiczno-edukacyjnej przy Zespole Placówek Oświatowych w Parysowie. Głównym celem bazy jest podniesienie wiedzy na temat fauny i flory występującej na terenie województwa mazowieckiego w warunkach terenowych.

Tablice edukacyjne zawierają informacje z zakresu ochrony środowiska, umożliwiając zdobycie wiedzy samodzielnie bądź z przewodnikiem. Odcinki ścieżki wyłożone są różnymi strukturami pochodzenia naturalnego pozwalając na poznawanie środowiska różnymi zmysłami. Na ścieżce znajdują się również przyrodnicze gry interaktywne, instalacje obrazujące procesy zachodzące w przyrodzie, zadaszona wiata z ławkami oraz miejsce do rozpalenia ogniska.

Baza edukacyjna została utworzona dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości ponad 87 proc. wartości Pozostałe środki finansowe zostały przeznaczone z budżetu Gminy Parysów.

parysow.pl/oprac. jd

fot. parysow.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież