8 września: Pamiętamy!

Opublikowano: 06 wrzesień 2017, 08:39 Kategoria Aktualności
bombardowanie Garwolina

W piątek, 8 września, przypada 78. rocznica bombardowania Garwolina. Jak co roku odbędą się uroczystości, które symbolizują pamięć o mieszkańcach naszego miasta, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

8 września, przez cały dzień, na Skwerze Solidarności będzie można oglądać wystawę fotografii Garwolina zniszczonego nie tylko w czasie bombardowania w 1939 roku, ale także w późniejszych latach II wojny światowej. Około godziny 19:30 na skwerze rozpocznie się część wspomnieniowa obchodów – będzie prezentacja filmu z okresu okupacji niemieckiej, zdjęć oraz występ Garwolińskiego Sekstetu Kameralnego.

Spotkanie to poprzedzi o godzinie 18:00 msza święta w garwolińskiej kolegiacie oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej „Polskim Kobietom w służbie wojskowej i cywilnej”.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, portal Garwolin.org, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

jd

Komentarze  

+2 #4 kto to zrobi?bogna 2017-09-10 14:20
Cytuję jan:
Może miasto wyliczy jakie będą koszty reparacji wojennych za zniszczony Garwolin?

A kto to ma zrobić ?Oni nawet nie potrafią dobrze napisać wniosku na dotacje z Unii Europejskiej. wszystkie inwestycje prawie to zaciąganie na długie lata kredytów
Cytować
+4 #3 SPRZENIEWIERZEN IESkona 2017-09-09 14:50
Jeszcze nie tak dawno pan Mączka "tepym toporem"walczył wraz ze stowarzyszeniam i o taka Tablice na cokole przy WKU, niestety prezes AK "szwagier"posta wił Mu kontre. Wiec pan Maczka skumał sie z włodarzami Garwolina za co został chyba usunięty ze stowarzyszeń.Te raz gra jak mu karzą w Radzie Miasta towarzysze.
Cytować
+2 #2 PowstanieEew 2017-09-06 17:51
Mam nadzieję na równie piękne wystąpienie jak z okazji rocznicy powstania
Cytować
+8 #1 rjan 2017-09-06 09:34
Może miasto wyliczy jakie będą koszty reparacji wojennych za zniszczony Garwolin?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież