Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 04 wrzesień 2017, 10:37 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 28 sierpnia do 3 września.

Pożar samochodu
29 sierpnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze osobowego marki Ford Galaxy w miejscowości Grabniak, gm. Sobolew. Strażacy podali prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

 

Zdarzenia drogowe w Pilawie

30 sierpnia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Pilawie, w którym uczestniczył samochód osobowy Daewoo Lanos i motocykl marki Honda. Pomocy medycznej kierującemu motocyklem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli zasilanie elektrycznego w pojazdach i dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenia drogowe na krajowej „17” w Mierżączce

30 sierpnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Mierżączce, w którym uczestniczyły cztery samochody osobowe: Honda CRV, Opel Corsa, Dacia Dokker i Opel Corsa. Działania zastępów straży polegały na wykonaniu dostępu do jednego z kierowców przy użyciu narzędzi hydraulicznych i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ponadto dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w Puznówce

1 września. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Puznówce. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest wnętrze budynku. Działania straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar budynku gospodarczego w Puznówce

1 września. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Puznówce. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte jest wnętrze budynku gospodarczego i został on przygaszony przez właściciela. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w celu całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Pies uwięziony w ogrodzeniu

2 września. Po godz. 8 zastęp OSP Pilawa został zadysponowany na Al. Wyzwolenia w Pilawie, gdzie w ogrodzeniu był uwięziony pies. Strażacy rozchylili pręty ogrodzenia i uwolnili zwierzę. Działania trwały jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Parcele Rębków

2 września. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Parcele Rębków, gdzie samochód osobowy Volkswagen Golf zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz zakręceniu zaworu butli LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież