Bilans wakacji na DK 17: 66 zdarzeń i 33 rannych!

Opublikowano: 01 wrzesień 2017, 15:15 Kategoria Aktualności
dk 17s17obwodnicawypadekpolicja

„Dzień bez wypadku, dniem straconym” – coraz częściej takie stwierdzenie pada z ust kierowców o sytuacji na drodze krajowej nr 17. W dwa wakacyjne miesiące na „17” doszło do 66 zdarzeń drogowych, w których ucierpiały 33 osoby.

Porównując statystyki garwolińskiej policji można stwierdzić, że lipiec był spokojnym miesiącem na krajowej „17”. Na niespełna 50-kilometrowym odcinku DK 17/S17 w pierwszy miesiąc wakacji doszło do 18 kolizji i pięciu wypadków.

Wypadek w Gocławiu, karambol w Potasznikach

Jednak to wtedy w Gocławiu doszło do wypadku, w którym ucierpiało najwięcej osób. 14 lipca w Gocławiu rejsowy bus zderzył się czołowo z osobówką. Do szpitala trafiło 12 osób.

Statystyki drugiego miesiąca wakacji to 38 kolizji i 6 wypadków. W sierpniu cała Polska usłyszała o karambolu w Potasznikach. Wypadek z udziałem ciężarówki, busa i trzech samochodów osobowych zamknął się bilansem siedmiu rannych osób.

Podsumowanie dwóch wakacyjnych miesięcy pokazuje skalę zagrożeń, które występują na „17”. – Łącznie w lipcu i sierpniu doszło do 56 kolizji oraz 10 wypadków drogowych. Ranne zostały w sumie 33 osoby – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Najczęstszą przyczyną zdarzeń była nadmierna prędkość. Kierowcy nie zdążyli przyzwyczaić się do nowych porządków wzdłuż rozbudowanej trasy. Na większości odcinków, przebiegających przez nasz powiat, obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h czy 70 km/h.

„Czarne punkty”

Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków? Newralgiczne miejsca to Gocław, Puznówka i Lipówki (gm. Pilawa) czy Józefów (gm. Górzno). Do kilkunastu zdarzeń doszło przy południowym krańcu S17.

Poniższa mapa pokazuje przybliżoną lokalizację zdarzeń i wypadków, do których doszło w lipcu i sierpniu na DK nr 17 na terenie powiatu garwolińskiego.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #4 K.Siwiec 2017-09-05 09:10
I tu masz absolutną rację. Widząc "dokonania" kierowców z budimexu właśnie wczoraj zakupiłem kamerkę samochodowa. Wszystkie szaleństwa i nagminne łamanie przepisów będzie dokumentowane. Być może policja niewiele wskóra ale internet to jednak potężne medium.
Cytować
0 #3 Diagnoza .egon 2017-09-03 22:21
Jest tak żle bo drogowcy dbają o bezpieczeństwo ale własne . Po to postawili betonowe zapory . Może wiesz ilu poszkodowanych jest na tych zaporach ? Chodzi o to aby im było lepiej . Wyjazdy z budowy są obstawione ludżmi wstrzymującymi ruch . Czy ktoś słyszał aby wstrzymać ruch przy wyjeżdzie z własnej posesji ? To normalne ? bo moim zdaniem nie bardzo . Mają problem to niech zrobią sobie porządne wyjazdy i ustępują pierwszeństwa przejazdu . Jednak odwraca się sytuację i ustalony od lat porządek . Efekty widać . Ktoś zadbał (nie za free) aby tak się stało . Droga jest po to aby sprawnie się nią przemieszczać A ZA BEZPIECZEŃSTWO odpowiada zarządca drogi . Jak widać nie odpowiada . Kto to słyszał aby w polsce urzędnik odpowiedział za cokolwiek . Policja też odpowiada za bezpieczeństwo ale jakoś nie słychać aby któryś odpowiedział . Jakby wyleciał któryś albo wypłaty nie dostał za powierzony odcinek drogi to by tam dniem i nocą czuwał . Jednak ludzie lubią się czuć winni i są tacy co lubią jak są brani od tylca .
Cytować
+5 #2 RajdowcyMariusz 2017-09-03 02:09
Cytuję egon:
Niby tak dobrze jest oznakowane ...to czemu jest tak żle . Myślę że 500 poszkodowanych do końca roku w powiecie jest możliwe do osiągnięcia . Policja woli w kukurydzy motorami stać .


Pewnie jest tak źle dlatego, że kierowcy rajdowcy jadąc dk17 całkowicie wyłączają resztki rozumu i wyobraźni, dodatkowo cisną stare graty ile fabryka dała.
Cytować
-2 #1 Dobrzeegon 2017-09-01 21:53
Niby tak dobrze jest oznakowane ...to czemu jest tak żle . Myślę że 500 poszkodowanych do końca roku w powiecie jest możliwe do osiągnięcia . Policja woli w kukurydzy motorami stać .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież