Pierwszy dzwonek w szkołach w tym roku zadzwoni dopiero 4 września. Przedszkola już dziś przyjęły swoich podopiecznych. Wszystkie placówki miejskie są gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego po wakacjach pełnych remontów i modernizacji.

Przez dwa miesiące letniego wypoczynku w szkołach i przedszkolach w Garwolinie działo się sporo. Szczególnie w przedszkolach, które musiały się przygotować na przyjęcie dodatkowych grup maluchów.

W Publicznym Przedszkolu nr 6 „Mały Europejczyk” na modernizację, remonty i zakupy wydano w sumie ponad 200 tys. zł. 174 tys. zł kosztowało wyposażenie i nowe pomoce dydaktyczne, 36 tys. zł wydano na zakupy inwestycyjne do dwóch nowych oddziałów, 20 tys. zł na zabawki na plac zabaw.

W Publicznym Przedszkolu nr 8 „Plastuś” wykonano remonty w pomieszczeniach kuchni, pralni, w łazience personelu i w łazienkach dzieci oraz w nowej sali utworzonej na piętrze budynku. W Publicznym Przedszkolu nr 2 „Akademia Pana Kleksa” przy ul. Lubelskiej wykonano dwie inwestycje - odwodnienie wokół budynku głównego oraz malowanie klatki schodowej, a w budynku przy Al. Legionów pomalowano sale i szatnie. W planach do końca roku jeszcze zakup sprzętu komputerowego. Nowy oddział powstał także w Publicznym Przedszkolu nr 1 „Bajka”. Tu prawie 3,5 tys. zł kosztował remont pomieszczeń, ponad 9 tys. wydano na zakup wyposażenia. Wymieniono kaloryfery w trzech pomieszczeniach – 1 230 zł oraz naprawiono kanalizację dwóch pionów - 1845 zł.

Remonty nie ominęły także garwolińskich szkół. Zespół Szkół nr 1 wydał w sumie 98 tys. zł. Najwięcej na remont dwóch sal, między innymi wymieniono podłogi, oraz malowanie czytelni i biblioteki. Remont przeprowadzono także w łazienkach uczniowskich, kotłowni, wymieniono barierki przed szkołą. Szkoła musiała także naprawić zdewastowany plac zabaw.

W Zespole Szkół nr 2 przeprowadzono docieplenie frontowej ściany najstarszej części budynki wraz z położeniem tynku, wymianą parapetów i obróbką blacharską za blisko 76 tys. zł. Na kwotę 7,5 tys. zł wykonano drobne remonty, między innymi wymianę rur kanalizacyjnych.

Sporo działo się także w Zespole Szkół nr 5, gdzie obecnie największą inwestycją jest budowa hali sportowej. W wakacyjnej przerwie odnowiono dach nad łącznikiem, zapleczem sportowym i mieszkaniem służbowym, pomalowano część pomieszczeń wewnątrz szkoły i elewację zewnętrzną przy wejściu do budynku, wykonano szereg drobnych prac remontowych i naprawczych.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież