Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 28 sierpień 2017, 14:53 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 21 do 27 sierpnia

Potrącenia rowerzystów

21 sierpnia w Sobolewie na ul. Spacerowej 57-letni mężczyzna kierujący osobowym fordem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 64-letniej rowerzystce. Na skutek zderzenia, kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew. 24 sierpnia w Garwolinie 22-letnia kobieta, kierująca osobowym fiatem, nie zachowała szczególnej ostrożności i doprowadziła do potrącenia prawidłowo jadącego 59-letniego rowerzysty. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin

 

Nietrzeźwi na drogach

22 sierpnia w miejscowości Chotynia policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu lubelskiego, który kierował osobowym fordem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,49 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie stosował się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Sobolew. Tego samego dnia w Woli Koryckiej Dolnej policjanci zatrzymali 44-latka z naszego powiatu. który kierował osobowym oplem, mając 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Wypadki na „17”

23 sierpnia w Mierżączce na drodze S17 30-letni mężczyzna, kierujący osobowym mitsubishi, nie dostosował prędkości oraz techniki jazdy do warunków drogowych, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe zapory zmieniające organizację ruchu. Obrażeń ciała doznał 24-letni pasażer pojazdu i został przetransportowany do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. Do kolejnego zdarzenia na DK 17 doszło dzień później w miejscowości Józefów/Potaszniki. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że kobieta kierująca osobowym fiatem na łuku drogi z dotychczas niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pasu ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z osobowym bmw. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca fiatem oraz dwoje pasażerów tego pojazdu. Kierowcy trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Włamanie w Gocławiu i Woli Rębkowskiej

24 sierpnia w Gocławiu nieznani sprawcy włamali się do domu, skąd dokonali kradzieży biżuterii. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców kradzieży zajęli się policjanci z Pilawy. 26 sierpnia w Woli Rębkowskiej na ul. Ogrodowej nieznani sprawcy włamali się do budynku firmy, skąd dokonali kradzieży armatury, butli gazowej, odzieży, sprzętu AGD oraz mebli biurowych. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Wypadek w Garwolinie

27 sierpnia w Garwolinie na ul. Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący osobowym audi najechał na tył osobowego renaulta. Na skutek zderzenia, kobieta kierująca renaultem doznała obrażeń ciała i został przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

KPP Garwolin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież