Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 28 sierpień 2017, 09:09 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronikapożar

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 21 do 27 sierpnia.

Zdarzenia drogowe w Mierżączce
21 sierpnia. Po północy w Mierżączce samochód dostawczy Mercedes Sprinter uderzył w betonowe bariery oddzielające pasy ruchu na modernizowanej drodze krajowej nr 17, a na przeciwnym pasie ruchu o przesuniętą barierę otarł się samochód marki Jeep. Podróżujący pojazdami nie odnieśli obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonym pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

23 sierpnia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Volkswagen T4 i Mercedes. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenia drogowe w Mierżączce

23 sierpnia. Po godz. 1 w Mierżączce samochód osobowy Mitsubishi Eclipse uderzył w betonowe bariery oddzielające pasy ruchu na modernizowanej drodze krajowej nr 17. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego i zakręceniu zaworu LPG w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenia drogowe z udziałem autobusu na krajowej „17” w Mierżączce

23 sierpnia. Przed godz. 22 w Mierżączce autobus marki Van Hool przewożący pięćdziesięciu siedmiu pasażerów narodowości ukraińskiej uderzył w betonowe bariery oddzielające pasy ruchu, na modernizowanej drodze krajowej nr 17 i zatrzymał się w rowie. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz pomogli przy ewakuacji osób z pojazdu. Po przebadaniu przez zespół pogotowia ratunkowego żadna z osób nie została przewieziona do szpitala. Strażacy sprawili namiot pneumatyczny, gdzie podróżujący autobusem przebywali do czasu przybycia autobusu zastępczego, którym zostali przewiezieni Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem. Podczas działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Trojanowie

24 sierpnia. Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trojanowie, gdzie samochód ciężarowy Volvo z naczepą zjechał z drogi i znalazł się w rowie w pozycji na boku. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały wypompowaniu paliwa z uszkodzonego zbiornika oraz sorpcji plamy oleju napędowego z jezdni. W akcji trwającej ponad sześć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Trojanowie

24 sierpnia. Po godz. 17 w Trojanowie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą i samochodu osobowego Ford Mondeo. Pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy Forda udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy odłączyli zasilanie elektrycznego oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Potasznikach

24 sierpnia. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na objeździe modernizowanej drogi krajowej nr 17, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Fiat Panda i BMW. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ prądu z akumulatorów oraz podali prąd piany ciężkiej do komory silnika w obydwu pojazdach W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie

27 sierpnia. Po północy na ul. Kościuszki w Garwolinie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych: Audi A3 i Renault Clio. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież