Zmiana dyrektora Hucie Szkła w Trąbkach

Opublikowano: 25 sierpień 2017, 09:24 Kategoria Aktualności
Huta Szkła Czechy

Po 6 latach zarządzania Hutą Szkła „Czechy” Roberto Cardinii żegna się z zakładem w Trąbkach. Teraz firmą, która zatrudnia 550 osób pokieruje Ovidio Dri, który od roku przygotowywał się do sprawowania tej funkcji. Za pracę podziękował odchodzącemu dyrektorowi starosta Marek Chciałowski.

Huta Szkła „Czechy” przez ostatnie lata przeszła gruntowną modernizację. Powstały nowe hale, piec, wprowadzono włoską technologię będącą jedną z najnowocześniejszych na świecie. W ostatnim czasie firma zainwestowała 45 mln euro, by rozwinąć zakład i dostosować go do najnowszych technologii. Jest to największa inwestycja w ostatnich latach na terenie powiatu garwolińskiego. Obecnie huta zatrudnia około 550 osób, ale ze względu na planowany wzrost mocy produkcyjnej liczba ta na pewno wzrośnie. Specjaliści produkcji hutniczej i zawodów technicznych – to teraz głównie poszukiwani kandydaci.

- Bardzo nam przykro, że misja Roberto tu w Polsce dobiegła końca. Przez te wszystkie lata miałem okazję obserwować rozwój firmy przejętej od 2011 roku przez Grupę Zignago Vetro. Roberto wprowadził tu niesamowitego ducha, gdzie pracowników zna osobiście, traktując wszystkich bardzo rodzinnie. Jest przyjacielem powiatu garwolińskiego, a współpraca z nim zawsze układała nam się bardzo dobrze - mówił w trakcie spotkania w Hucie Szkła „Czechy” starosta Marek Chciałowski.

Roberto Cardinii w ramach podziękowań otrzymał z rąk Starosty pamiątkowy srebrny ryngraf z wizerunkiem herbu powiatu garwolińskiego, który ma przypominać mu o latach spędzonych tu na garwolińskiej ziemi. - Serdecznie dziękuję – jest to dla mnie naprawdę ważne – z serca dziękuję – powiedział Cardinii.

Funkcję dyrektora generalnego będzie teraz pełnił Ovidio Dri, który od roku przygotowywał się do objęcia stanowiska. Nowy dyrektor jest przekonany, że największą inwestycją są właśnie ludzie i to dzięki nim możliwy jest rozwój huty, która funkcjonuje na rynku światowym.

garwolin-starostwo.pl/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież