S17 od Lubelskiej do Zakrętu za 200 mln zł

Opublikowano: 24 sierpień 2017, 09:00 Kategoria Aktualności
gddkiazakręts17lubelska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę 2-5-kilometrowego odcinka S17 między węzłami Lubelska i Zakręt.

Najniższą cenę, 196,8 mln zł, zaoferowało  Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o. o. natomiast  najwyższą cenę, 312,6 mln zł, ma oferta złożona przez konsorcjum:  Astaldi S.p.A. , Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Wszyscy wykonawcy zaoferowali okres gwarancji jakości 10 lat.

 

Termin realizacji wynosi 34 miesiące od podpisania umowy. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe tj. od 15 grudnia do 15 marca, natomiast w trakcie robót budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu ograniczonego, dwustopniowego. W pierwszym etapie zostało złożonych 20 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Pozytywną weryfikację przeszło 19 wykonawców i ci otrzymali zaproszenia do składania ofert. Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów ceny oraz okresu gwarancji.

Termin podpisania umowy zaplanowany został na październik 2017 r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Budowa drogi ekspresowej S17 na odcinku węzeł Zakręt - węzeł Lubelska (bez węzła) stanowić będzie element Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Inwestycja przebiega przez powiat miński, na terenie gminy Sulejówek, Wiązowna oraz na terenie dzielnicy Warszawa-Wesoła.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie 2,5 km odcinek drogi ekspresowej, węzeł Zakręt, kładki dla pieszych, chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy, urządzenia ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

GDDKiA

Komentarze  

+2 #1 hahahaka 2017-08-24 14:24
szukaja jeleni
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież