Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Niecieplinie (gm. Garwolin). Obiekt zostanie oddany do użytku jesienią tego roku.

Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku i idą zgodnie z harmonogramem. Aktualnie trwa montaż instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. - Mam nadzieję, że mieszkańcy Niecieplina będą zadowoleni z efektu końcowego. Obiekt rośnie w oczach. Budynek jest piękny – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Inwestycja będzie kosztować prawie 1,5 mln zł. Nowa świetlica zastąpi budynek starej strażnicy, który będzie przeznaczony do rozbiórki. Podczas projektowania budynku odszukano zdjęcia oraz informacje dotyczące młyna wodnego, który pełnił ważną rolę ekonomiczną, społeczną i kulturalną dla miejscowej ludności. Projektanci, realizując prace projektowe, przenieśli pewne elementy zapomnianego już budynku młyna.

Budynek ma powierzchnię 459,00 m2. Znajdzie się w nim miejsce na salę główną - świetlicę z wyjściem na taras, pomieszczenie gospodarcze, zaplecze socjalne, sala zebrań, pomieszczenie pomocnicze. Dodatkowo wyodrębniono przestrzeń garażową, magazyn i kotłownię. W części przeznaczonej na cele spotkań wiejskich w pomieszczeniu socjalnym będą sporządzane napoje gorące i zimne oraz drobne posiłki z gotowych produktów. Na poddaszu wydzielono dwa pomieszczenia wielofunkcyjne, szatnię, salę ekspozycji, archiwum, sanitariaty oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Sale wielofunkcyjne przeznaczone będą do okresowych indywidualnych spotkań i szkoleń mieszkańców i rolników wsi Niecieplin. Sala ekspozycji przeznaczona dla wystaw o regionie oraz zebrań i szkoleń grupowych. W budynku będzie także siłownia dla mieszkańców miejscowości.

Termin zakończenia inwestycji to koniec listopada br.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #2 "sponsor"rolniczka z gminy 2017-09-03 15:45
kołodziejczyk gdzie może tam się lansuje, jeszcze za ten lans, żeby wojt płacił z własnej kasy, a nie gmina płaci portalom kasiutę za takowe teksty
Cytować
+1 #1 parcie wójta na szkłorolniczka 2017-09-01 23:02
quasi Celebryta,śmiec hu warte. i te rence w kieszeni - kultur brak
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież