Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 22 sierpień 2017, 15:19 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 14 do 20 sierpnia.

Zdarzenie drogowe na krajowej „76” w Stoczku
14 sierpnia. Przed godz. 16 w Stoczku miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych: Volkswagen Passat i Peugeot 206. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce zespołom pogotowia ratunkowego. Ponadto odłączono zasilanie elektrycznego w pojazdach oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. Ruch na jezdni podczas działań był całkowicie wstrzymany. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenia drogowe na krajowej „17” w Mierżączce.

15 sierpnia. Po godz. 1 w Mierżączce dwa samochody osobowe: Volkswagen Passat i Skoda Octavia uderzyły w betonową zaporę, która oddzielała pasy ruchu. Podróżujący pojazdami opuścili je przed przybyciem zastępów straży, a pomocy medycznej udzielił im zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ruch na jezdni był wstrzymany. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Po godz. 8 również w Mierżączce samochód osobowy Ford Focus uderzył w betonową zaporę, która oddzielała pasy ruchu objazdu budowy S17. Kierujący pojazdem opuścił go przed przybyciem zastępów straży. Ratownicy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar sterty słomy w Sokole

15 sierpnia. Po godzinie 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Sokół. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest sterta licząca ponad dwieście balotów słomy. Strażacy podali prądy wody w natarciu na płonącą słomę, a po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do jej roztrząsania z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego oraz przelewania wodą. W działaniach uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jedenaście zastępów OSP. Akcja trwała blisko cztery godziny.

Zdarzenie drogowe w Gocławiu

16 sierpnia. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Volkswagen Golf, Skoda Octavia i BMW X3. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego, Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilanie elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Józefowie

17 sierpnia. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Józefowie, gdzie samochód osobowy Toyota Auris zjechał z drogi i dachował. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem i przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Jaźwinach, gm. Borowie

18 sierpnia. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Jaźwinach, gm. Borowie, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w hydrant nadziemny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie z akumulatora i podali prąd wody na komorę silnika. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gocławiu

18 sierpnia. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, gdzie samochód osobowy Volvo C30 zjechał z drogi, uderzył w karpę i znalazł się w pozycji na boku. Na skutek uderzenia zapaleniu uległa komora silnika pojazdu. Poszkodowanego kierowcę z samochodu ewakuowali świadkowie zdarzenia. Udzielili mu też pierwszej pomocy, a przy użyciu gaśnic proszkowych stłumili pożar komory silnika. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany ciężkiej w celu dogaszenia pożaru oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, którego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej nr 801

18 sierpnia. Po godz. 17 w miejscowości Strych miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych: Opel Astra i Opel Corsa. Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i udzielili wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce zespołom pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na Osiedlu Wilga

19 sierpnia. Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na Osiedlu Wilga, gdzie samochód osobowy Volvo V40 uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież