Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, książki z podpisem Martyny Wojciechowskiej czy płyta z autografem Litzy – to tylko część gadżetów, które będzie można w niedzielę wylicytować w ramach akcji „Gramy dla Jarka”. Niedzielny piknik „Pożegnanie lata” będzie pełny atrakcji dla najmłodszych, akcentów kulturalnych i emocji sportowych. Nie zabraknie także dobrego muzyki – na garwolińskiej scenie zagra Mesajah.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w najbliższą niedzielę zaprasza na wielki coroczny piknik kulturalno-sportowy z okazji zakończenia wakacji. Przez cały czas trwania pikniku nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Aktywności plastyczne i teatralne przygotują dla dzieci instruktorzy Centrum Sportu i Kultury, będzie wesołe miasteczko i minisamochody, malowanie buziek czy przejażdżki konne. W programie także przewidziano pokazy ratownictwa, przejazdy zabytkowymi autami i wiele innych niespodzianek. Nie zabraknie też wielu kulinarnych smakołyków i najprawdziwszej lemoniady. W tym roku to impreza wyjątkowa, bo towarzyszy jej akcja charytatywna i zbiórka pieniędzy dla poszkodowanego w wypadku Jarka Gałązki. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i firm lokalnych będzie można wylicytować oraz wygrać w konkursie wiele wartościowych przedmiotów.

Scena pełna pozytywnych dźwięków – i nie tylko

Gwiazdą wieczoru tegorocznego pikniku będzie artysta, które na pewno znają fani muzyki reggae. Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to polski wokalista o hiszpańsko-peruwiańskich korzeniach. Początek jego muzycznej drogi to rok 2003, a w 2008 roku rozpoczął karierę solową. Jego najbardziej znane przeboje to między innymi piosenka „Każdego dnia” i utwór „Szukając szczęścia”, który zaśpiewał z Kamilem Bednarkiem. 27 sierpnia, w niedzielny wieczór, Mesajah wraz z zespołem rozbujają garwolińską publiczność. Dajcie się porwać! Na scenie będzie można usłyszeć także lokalnych artystów. Specjalnie dla Jarka zagrają Fanatycy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz zespół Access. Do wspólnej zabawy zaprasza także Street Dance Studio – będą pokazy tańca i warsztaty. Przed garwolińską publicznością zaprezentują się także dwie wybitne tancerki – Honorata Perzanowska (modern jazz) i Teresa Żurowska (balet). Ale na scenie nie zabraknie także piłki nożnej. Brzmi zagadkowo? Ze specjalnym pokazem piłkarskich umiejętności wystąpi Adrian Duszek, który przygotował też dla młodych miłośników footballu krótkie warsztaty.

Wielki mecz charytatywny

Niedzielną imprezę rozpocznie mecz charytatywny KS Leszczyny kontra Reszta Świata. Na boisku zmierzą się koledzy Jarka z klubu w Leszczynach z drużyną, w której będzie można zobaczyć między innymi wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego, dyrektora CSiK Jarosława Kargola, reprezentanta Polski w beach soccerze Filipa Gaca, strażaków, policjantów, piłkarzy innych lokalnych klubów. Skład drużyny jest w trakcie ustalania, ale jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

Tego dnia turniej charytatywny rozegrają także drużyny Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej. Ich zmagania będzie można podziwiać na bocznym boisku stadionu. Po raz pierwszy w Garwolinie na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zostanie rozegrany Turniej Piłki Wodnej. Tych, którzy wolą piłkarskie zmagania wirtualne organizatorzy zapraszają do udziału w Turnieju FIFA 2017.

Licytuj dla Jarka!

Leczenie i rehabilitację Jarka będzie można wspomóc, biorąc udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów oraz w licytacji. O godzinie 19:00 na głównej scenie rozpocznie się wielka aukcja, podczas której pod młotek pójdą niezwykłe rzeczy. Warto zabrać ze sobą wypełnione portfele, bo do kupienia będzie między innymi koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata, piłkarzy Legii, reprezentacji Polski w beach soccerze, piłki z podpisami sportowców, daszek tenisowy z Wimbledonu 2013 z podpisami Jerzego Janowicza, Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga, książki z autografami Martyny Wojciechowskiej, płyta Arki Noego z autografami Luxtorpedy, sprzęt elektroniczny od firmy Kruger&Matz, produkty marki Ochnik, karafka z specjalną dedykacją i wybitnym trunkiem, bilet na koncert De Mono, miesiąc treningów biegowych z Dawidem Masnym, długopis Marszałka Senatu i wiele, wiele innych. Pełna lista gadżetów przeznaczonych na licytację jest dostępna na www.csik.garwolin.pl

Szczegółowy opis atrakcji:

Pomóż Jarkowi – zgarnij nagrody – Klub Seniora działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza do swojego stoiska, gdzie będzie okazja do wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsorów – między innymi vouchery na usługi lokalnych firm, upominki. Zadania konkursowe będą banalnie proste, a dodatkowo każdy, kto weźmie udział w zabawie nie odejdzie z pustymi rękami. Warunkiem udziału w konkursie jest wpłacenie określonej kwoty na rzecz Jarka Gałązki. Im wyższa wpłata, tym atrakcyjniejsza nagroda.

Poznaj nas, dołącz do nas – W ramach pikniku jak co roku będzie okazja do zapoznania się z ofertą Centum Sportu i Kultury na nadchodzący rok szkolny. Aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowały sekcje teatralna, plastyczna, muzyczna, ceramiczna. Będzie okazja do wspólnej zabawy, tworzenia, zasłuchania się w bajki. W ofercie Centrum Sportu i Kultury w nadchodzącym roku oprócz stałych, cieszących się ogromną popularnością, form działalności, pojawią się także zupełnie nowe propozycje. Warto więc odwiedzić stoisko CSiK i wybrać coś dla siebie.

Strefa dzieci – Podczas niedzielnego pikniku w parku 550-lecia zostanie przygotowana specjalna strefa, w której na najmłodszych będą czekały ich ulubione atrakcje – wesołe miasteczko, czyli dmuchane zamki, basen z piłkami, małe samochody, a także przejażdżki kucykami. Nie zabraknie też stoiska z malowaniem buziek, zaplataniem włosów, kącika z kolorowankami i baniek mydlanych. W niedzielę znajdziecie wszystko, co wywołuje uśmiech u dzieci.

Oldtimery, czyli podróż w czasie – Macie ochotę na przejażdżkę zabytkowym autem? W najbliższą niedzielę będzie to możliwe. W najbliższą niedzielę Oldtimery Garwolin zapraszają Was na wspólną podróż w czasie.

Turniej FIFA - Czyli zmagania piłkarskie, tym razem na wirtualnym boisku. Będzie to nie lada gratka dla fanów gier z serii FIFA, wielkie emocje i sportowa rywalizacja. Zapisy i szczegółowe informacje o turnieju pod numerami tel. 515 637 133 oraz 513 222 430.

Turniej Piłki Wodnej – Po raz pierwszy w Garwolinie na Pływalni Miejskiej „Garwolanka” zostanie rozegrany Turniej Piłki Wodnej. W niedzielę o godzinie 16:30 będziecie mieli okazję obejrzeć zmagania czterech drużyn. Trybuny „Garwolanki” czekają na kibiców!

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej GLP i LZS – Od godziny 9:00 na bocznym boisku stadionu w Garwolinie będzie będą trwały piłkarskie zmagania. W turnieju mogą brać udział nie tylko drużyny LZS i GLP, ale wszyscy, którzy chcą zagrać w szczytnym celu. Więcej informacji na www.glpfutsal.pl

Fitness z „Garwolnką” – Zajęcia dla lubiących duży wycisk i dla tych, którzy wolą ćwiczyć spokojniej. Na sali i w wodzie. Dla osób w sile wieku i dla seniorów. Przyjdźcie w niedzielę, poznajcie nową instruktorkę i sprawdźcie, które zajęcia są dla Was. Więcej na www.garwolanka.com.pl

Warsztaty taneczne Street Dance Studio – Macie ochotę potańczyć? Poznać coś nowego? SDS zaprasza na miniwarsztaty taneczne. Podczas niedzielnego pikniku na sali fintness „Garwolanki” o godzinie 16:00, 17:00 i 18:00 odbędą się 30-minutowe taneczne spotkania. Dołączajcie!

Dla głodnego, coś dobrego – W menu niedzielnym bigos, pierogi, wojskowa grochówka, grill, a na ciasta, ciasteczka – które każdy może przynieść i w ten sposób włączyć się w akcję – oraz lemoniada dla spragnionych. Będzie można kupić weki, dla tych, którzy mają ochotę wziąć trochę lata do domu na później.

Zrób makijaż z Mary Kay – Wszystkie panie, które w to niedzielne popołudnie chciałyby wyglądać wyjątkowo, powinny odwiedzić stoisko Mary Kay. Makijażystki tej marki wykonają wszystkim chętnym makijaż.

Targ rozmaitości dla Jarka – Tu będzie można kupić prawie wszystko! A przede wszystkim rękodzieło – między innymi wyroby ceramiczne, biżuterię – tę ręcznie robioną, ale nie tylko, książki, pamiątki z wakacji – z różnych zakątków świata, gadżety związane z Garwolinem – między innymi torby, magnesy.

Poradź się specjalisty – Mateusz Adamczyk, trener personalny, będzie w niedzielę do Waszej dyspozycji. Udzieli porad jak trenować, by osiągać sukcesy i co jeść, żeby te sukcesy przyszły jeszcze szybciej.

Pokaz pierwszej pomocy – Nie kosztuje to dużo wysiłku, ale ta wiedza i umiejętności może uratować komuś życie. W niedzielę będziecie mieli okazję sprawdzić, czy potrafilibyście udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej.

Pomóż dzieciom - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej, ale do tego potrzebuje darczyńców. Chcesz pomóc potrzebującym maluchom, odwiedź stanowisko UNICEF, porozmawiaj z fundraiserami i dowiedz się więcej. Do zobaczenia!

Uśmiech proszę! - Pamiątkowe zdjęcie z naszego pikniku? Czemu nie! Będzie czekała na Was fotobudka AtoEvent. Uśmiechajcie się szeroko!

Uwaga! Pamiętajcie, że wszystkie pieniądze, które wrzucicie do puszki, korzystając z przygotowanych atrakcji zostaną przekazane dla Jarka!

PROGRAM WYDARZEŃ NA SCENIE:

16:00 – otwarcie wydarzenia

- pokaz freestyle football Adriana Duszka i warsztaty dla dzieci

16:30 – koncert zespołu Fanatycy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego

17:30 - pokaz tańca Street Dance Studio

- pokaz tańca modern jazz Honoraty Perzanowskiej

- pokaz tańca Teresa Żurowska - balet

18:00 – koncert zespołu Access

19:00 – wielka licytacja na rzecz Jarka Gałązki

20:30 – koncert Mesajah

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież