Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 21 sierpień 2017, 09:50 Kategoria Aktualności
policjakronika

Kronika zdarzeń kryminalnych od 14 do 20 sierpnia.

Czołówka w Stoczku
14 sierpnia w Stoczku (gm. Garwolin), na drodze krajowej nr 76, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mężczyzna kierujący osobowym peugeotem, z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem osobowym m-ki VW Passat, którym kierował 60-leni mężczyzna.  Na skutek zderzenia kierowcy pojazdów jak i dwoje pasażerów (mężczyzna 24-lata – peugeot i kobieta 63-lata z vw) trafiło do szpitali. Kierowca osobowego vw po udzieleniu pomocy medycznej został wypisany do domu. Kierowcy trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Do rowu z promilami i zakazem

15 sierpnia w Domaszewie (gm. Maciejowice) A. P., (lat 25 zam. pow. Garwolin), osobowym fiatem zjechał do przydrożnego rowu, jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym 1,15 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Mężczyzna został  zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

Włamanie po pieniądze

Od 4 do 15 sierpnia w Łaskarzewie nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domownika, dokonał kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

Złodzieje grilla

W nocy z 14 na 15 sierpnia nieznany sprawca, z terenu działki na ogródkach działkowych w Garwolinie, dokonał kradzieży kilkudziesięciu roślin ozdobnych oraz grilla ogrodowego. Pokrzywdzona starty oszacowała na kwotę kilku tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Wypadek na DK 17

16 sierpnia w Kolonii Gocław, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, 46-letni mężczyzna kierujący osobowym VW,  nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył osobowego BMW którym kierował 57-letni mężczyzna, który następnie uderzył w osobową SKODĘ  kierowaną przez 18-latka. W wyniku zdarzenia do szpitala zostało zabrane dwie osoby, z czego na obserwacji pozostał kierowca BMW. Wszyscy kierujący zbadani na stan trzeźwości - trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

Spacerował z amfą

18 sierpnia w Podebłociu (gm. Trojanów) policjanci z PP Trojanów, podczas kontroli drogowej osobowego vw, u 31-letniego mężczyzny ujawnili 2 woreczki foliowe z zawartością białego proszku – amfetamina. Mężczyznę został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Po pijaku w hydrant i do rowu

18 sierpnia w Jaźwinach (gm. Borowie) W. K., (lat 35 zam. pow. Garwolin), kierując osobową hondą  uderzył w przydrożny hydrant, a następnie zjechał do przydrożnego rowu, jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym 2,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został  zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Kierował mimo zakazu

18 sierpnia w Wólce Ostrożeńskiej (gm. Górzno) J. S., (lat 59 zam. pow. Garwolin), doprowadził do kolizji drogowej z osobowym vw. Jak się okazało sprawca kolizji prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Z promilami i zakazem

19 sierpnia w Bączkach (gm. Maciejowice) policjanci z WRD KPP Garwolin, zatrzymali A. K., (lat 26 zam. pow. Garwolin), który kierował osobowym fiatem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie stosował się do sądowego zakazu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

Uderzył w drzewo

19 sierpnia w Wildze przy ul. Kaczora Donalda, M. N., (lat 68 zam. pow. Warszawa), kierując osobowym volvo uderzył w przydrożne drzewo, jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym 2,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Nietrzeźwy 17-latek bez prawka

19 sierpnia w Wildze przy ul. Stawowej J. Ł., (lat 17 zam. pow. Otwock), kierując osobowym oplem doprowadził do kolizji z osobowym peugeotem. Jak się okazało młody mężczyzna, nie podsiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz podczas zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Wilga.

Złodzieje nad Wisłą

20 sierpnia w m. Wróble-Wargocin (gm. Maciejowice) nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domownika, włamał się do obiektu skąd dokonał kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy włamania zajęli się policjanci z PP Maciejowice.

Rekordzista tygodnia

Na takie niechlubne miano zasłużył 41-letni K. P., którego policjanci zatrzymali 16 sierpnia w Maciejowicach. Kierowca osobowego audi wydychanym powietrzu miał 1,84 promila alkoholu.

KPP Garwolin/opr. Redakcja

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież