Ponad 70 tys. zł dla Filipka!

Opublikowano: 16 sierpień 2017, 16:35 Kategoria Aktualności
filip teperekstary pilczyngmina łaskarzew

Większą niż przed rokiem kwotę udało się zebrać podczas Festynu Charytatywnego dla Filipka Teperka. Na rzecz trzyletniego mieszkańca gminy Łaskarzew zostanie przekazane ponad 70 tys. zł!

Filipek to niespełna trzyletni chłopiec, który zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną. Dotychczasowa rehabilitacja okazała się skuteczna, ale i niezwykle kosztowna. Po raz drugi w Starym Pilczynie zorganizowano festyn na rzecz młodego mieszkańca gminy Łaskarzew, pod hasłem „Kolejny krok dla Filipka”. Podczas niedzielnej akcji udało się zabrać 75 600 zł. Po odliczeniu kosztów organizacji pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację chłopczyka. Kwota będzie wyższa od tej zebranej podczas ubiegłorocznego festynu (63 tys. zł).

- Będziemy chcieli zwiększyć częstotliwość rehabilitacji. A w przyszłości, kiedy syn będzie miał pięć lat, planujemy rozpocząć delfinoterapię – mówią w rozmowie z nami Agata i Radosław Teperkowie. Rodzice Filipka przyznają, że nie spodziewali się po raz kolejny tak dużego zainteresowania piknikiem. – Mieliśmy pewne obawy, bo rano popadał deszcz, a później, nawet do późnych godzin nocnych, na terenie szkoły było bardzo tłumnie – podkreślają.

W galerii ulotka z informacjami, jak można wesprzeć rehabilitację Filipka Teperka.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież