Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 14 sierpień 2017, 15:13 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 7 do 13 sierpnia.

Zdarzenie drogowe na ul. W. Andersa w Garwolinie

7 sierpnia. Przed godz. 20 w Garwolinie na ul. W. Andersa miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem motocykla marki Honda i samochodu osobowego Audi A4. Pomocy medycznej motocykliście udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

 

Pożar maszyny rolniczej

8 sierpnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze maszyny rolniczej w Brzegach. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody na płonącą prasę rolującą oraz balot słomy znajdujący się obok, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Chrominie

9 sierpnia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chrominie gm. Borowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe - Audi 80 oraz Seat Ibiza. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu Seatem, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce działań i odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

9 sierpnia. Przed godz. 19 w Trąbkach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skutera oraz samochodu osobowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy pasażerce skutera, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku gospodarczego w Kamionce.

10 sierpnia. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Kamionce, gm. Borowie. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży cały budynek gospodarczy objęty był pożarem. Działania straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego i podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji budynku i przelewania pogorzeliska. Spaleniu uległ budynek oraz składowane w nim słoma i siano. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i siedem zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe na drodze S17

10 sierpnia. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze ekspresowej S17 w Sulbinach, w którym uczestniczył samochód osobowy Audi A4. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce działań i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na ul. K. Wojciechowskiego w Garwolinie.

11 sierpnia. Przed godz. 16 w Garwolinie na ul. K. Wojciechowskiego miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych: Volvo V70 i Honda Accord. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworów LPG i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Następnie dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach

12 sierpnia. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Lipówkach, w którym uczestniczył motocykl marki Honda oraz ciągnik rolniczy z przyczepą. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca działań i dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież