Stary Pilczyn po raz drugi dla Filipka

Opublikowano: 14 sierpień 2017, 09:47 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewstary pilczynfilipek teperekfestyn charytatywny

Podobnie jak przed rokiem, mieszkańcy gminy Łaskarzew nie zawiedli. Podczas II Pikniku Charytatywnego dla Filipka Teperka zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trwa liczenie pieniędzy.

Filipek to niespełna trzyletni chłopiec, który zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną. Dotychczasowa rehabilitacja okazała się skuteczna, ale i niezwykle kosztowna. Po raz drugi w Starym Pilczynie zorganizowano festyn na rzecz młodego mieszkańca gminy Łaskarzew, pod hasłem „Kolejny krok dla Filipka”.

Wczorajszy festyn rozpoczął się jeszcze przed południem. Od samego wejścia na uczestników czekało wiele atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, loteria fantowa, przejażdżki kucykiem były oblegane przez najmłodszych. Bardzo rozbudowana była sekcja gastronomiczna, która przyciągała zapachem i wyglądem serwowanym potraw. Było coś treściwego, nie zabrakło słodkości.

W trakcie festynu rozegrano turniej o puchar posła Grzegorza Woźniaka. Na starcie stanęło 13 drużyn, które najpierw rozegrały fazę grupową. Ostatecznie w Starym Pilczynie triumfowali zawodnicy Auto Latino, którzy po rzutach karnych pokonali Baldaccini. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Hutnika Huta Czechy, którzy pokonali Gwiezdną Flotę 3:2. Królem strzelców, z siedmioma bramkami, został Albert Siembora (Gwiezdna Flota). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damiana Matysiaka (Auto Latino), a tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Bartłomieja Alota z Baldaccini. Na tym nie koniec sportowych emocji. W sali gimnastycznej szkoły rozegrano mecz między reprezentacją ZS w Starym Pilczynie a Radnymi Gminy Łaskarzew. Wygrali ci pierwsi 3:1.

W programie nie zabrakło licytacji gadżetów przekazanych przez sponsorów festynu. Łącznie z aukcji zebrano 30 tys. zł. Największą sumę uzyskano z koszulki Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego z podpisem piłkarza. Trykot zyskał nowego właściciela za 5 tys. zł. Tysiąc złotych przekroczył odwiert sterowany. Koszulka z autografami piłkarzy Legii Warszawa została wylicytowana za 500 zł.

Trwa liczenie pieniędzy zebranych w trakcie festynu. Ostateczna kwota będzie znana jutro lub w środę.

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież