Co? Gdzie? Kiedy?

Opublikowano: 11 sierpień 2017, 12:00 Kategoria Aktualności
weekendłaskarzewstary pilczynskurczawilga

W duchu uroczystości patriotycznych zapowiada się sierpniowy weekend, dla niektórych to początek dłuższego odpoczynku od pracy. Nie zabraknie okazji do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz potrzebującego mieszkańca gminy Łaskarzew.

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych i najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń w powiecie.

12 sierpnia (sobota)

73. rocznica walk saperów 1A Wojska Polskiego na środkowej Wiśle. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 przy pomniku Sapera, zlokalizowanym przy drodze wojewódzkiej nr 801 w Skurczy (gm. Wilga). Po mszy świętej, przemówienia gości, apel poległych, złożenie kwiatów. W programie także wysłuchanie pieśni patriotycznych oraz piknik organizowany przez gminę Wilga. Więcej informacji.

13 sierpnia (niedziela)

Piknik charytatywny dla Filipa Teperka. Po raz drugi na terenie gminy Łaskarzew, tym razem w Starym Pilczynie, obędzie się impreza na rzecz trzyletniego mieszkańca miejscowej gminy. Filip zmaga się z rzadką genetyczną chorobą, której leczenie jest bardzo kosztowne. Dochód z pikniku zostanie w całości przekazany na rehabilitację i zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

W programie m.in. turniej piłki nożnej, wyprzedaż garażowa, stoiska ze swojskim jadłem, dmuchańce dla najmłodszych. Wśród fantów przekazanych na licytację są m.in. liczne vouchery, sprzęt sportowy, gadżety z autografami znanych osób. Jedną z atrakcji będzie mecz siatkówki między Radnymi Gminy Łaskarzew i mieszkańcami Celinowa. Początek o godz. 10. Więcej informacji

Wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych. Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym. Muzyczne spotkanie odbędzie rozpocznie się o godz. 19 na Skwerze Solidarności w centrum Garwolina. Więcej informacji.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież