1,2 mln zł dla powiatu na remont mostu w gm. Maciejowice

Opublikowano: 04 sierpień 2017, 14:21 Kategoria Aktualności
podstolicemostremontmaciejowice

Promesę w wysokości 1,24 mln zł otrzymał powiat garwoliński na remont mostu w Podstolicach (gm. Maciejowice). Przeprawa została zniszczona podczas ubiegłorocznej nawałnicy.

O otrzymaniu przez samorząd powiatowy promesy poinformował poseł Grzegorz Woźniak. - Po złożeniu wniosku do wojewody Mazowieckiego przez Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie o przyznanie pomocy finansowej z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na zadanie Remont mostu na drodze powiatowej nr 1351W Antoniówka Świerżowska - Podstolice udało się przekonać Pana Wojewodę aby to zadanie uzyskało wsparcie finansowe z puli rezerwowej – mówi parlamentarzysta.

Czasu na wykonanie inwestycji jest niewiele. Dlatego już podczas wtorkowego posiedzenia zarządu powiatu, zadanie zostanie przygotowane do wprowadzenia do budżetu. – Aktualnie trwa weryfikacja kosztorysu inwestorskiego, który był przygotowywany w czerwcu 2016 roku. Łącznie na to zadanie będzie przeznaczona kwota 1,49 mln zł – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak.

Most na rzece Okrzejka ucierpiał w wyniku nawałnic, które przeszły nad Wisłą w czerwcu 2016 roku. Jego remont będzie kompleksowy i będzie polegał m.in. na umocnieniu przyczółków, wymianie nawierzchni i barierek.

W tym roku z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych będą wyremontowane drogi na terenie gmin Żelechów i Trojanów oraz droga powiatowa przebiegająca przez Samorządki (gm. Górzno).

Łukasz Korycki

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież