Znaleziono ciało 14-latka

Opublikowano: 02 sierpień 2017, 10:08 Kategoria Aktualności
ostrówmaciejowicedronpolicjawisłastraż pożarna

Czwartą dobę trwają intensywne poszukiwania 14-latka, który zaginął w Wiśle. Akcja prowadzona jest z wody oraz powietrza, dzięki dronowi z Komendy Głównej Policji.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w niedzielę w Ostrowie (gm. Maciejowice). W Wiśle zaczęła topić się 8-letnia dziewczynka. Na pomoc ruszył 14-latek z ojcem. Z wody nie wyszedł nastolatek.

Poszukiwania trwają od niedzieli, od godzin porannych do zmierzchu. Dno rzeki było przeczesywane z użyciem sonaru. – Akcja poszukiwawcza została wznowiona dzisiaj o godz. 9 i prowadzona jest w miejscu utonięcia oraz w dół rzeki od tego miejsca – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie.

Do poszukiwań zaangażowane są cztery łodzie, w tym trzy policyjne. – Na miejscu wykorzystywany jest także dron ze specjalnej grupy Komendy Głównej Policji zajmującej się poszukiwaniami – wyjaśnia sierż. szt. Krzysztof Sykuła  z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Aktualizacja, godz. 13.45. O godz. 10.35 strażacy wyłowili z Wisły (na wysokości m. Skurcza) zwłoki. Jak informuje sierż. szt. Krzysztof Sekuła, ciało 14-latka zostało zidentyfikowane.

Łukasz Korycki

fot. isp.policja.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież