Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 31 lipiec 2017, 10:22 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 24 do 30 lipca.

Zdarzenie drogowe z udziałem motocykla

25 lipca. Po godz. 11 w Trojanowie miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem motocykla marki Honda Shadow. Pomocy medycznej pasażerce pojazdu udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w motocyklu. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Kownacicy

27 lipca. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Kownacicy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Fiat Bravo i Nissan Almera. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu, wspólnie z zespołami pogotowia ratunkowego pierwszej pomocy pięciu osobom poszkodowanym. Ponadto strażacy odłączyli dopływ prądu w uszkodzonych pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na skrzyżowaniu dróg powiatowych w trakcie działań był całkowicie wstrzymany. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar stodoły w miejscowości Samorządki-Kolonia

27 lipca. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze stodoły w miejscowości Samorządki-Kolonia, gm. Górzno. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży cały budynek konstrukcji drewnianej był objęty pożarem. Działania polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji budynku i przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i pięć zastępów OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Potasznikach.

27 lipca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Potasznikach, w którym uczestniczył samochód osobowy Suzuki Liana oraz cementowóz marki Volvo. Pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Podtopienia na terenie gminy Górzno

28 lipca. Wskutek obfitych opadów deszczu na terenie gminy Górzno doszło do sześciu przypadków podtopień budynków i posesji. Działania zastępów polegały głównie na wypompowaniu wody.

Zdarzenie drogowe w Górkach

29 lipca. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Górkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Vectra i Ford Focus. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy odłączyli dopływ prądu w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Pożar budynku mieszkalnego w Sulbinach

30 lipca. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Sulbinach. W chwili przybycia na miejsce zastępów straży cały budynek był objęty pożarem, a mieszkańcy opuścili go wcześniej. Działania polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej konstrukcji więźby dachowej i przelewania pogorzeliska. Strażacy udzielili także kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi budynku, który uległ poparzeniu. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i siedem zastępów OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież