Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 31 lipiec 2017, 08:02 Kategoria Aktualności
policjakronika

Kronika zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu garwolińskiego od 24 do 28 lipca.

Kradzież na Targowej na 31 tys. zł
22 lipca w Garwolinie na ulicy Targowej doszło do kradzieży z włamaniem do nieczynnego lokalu gastronomicznego. Sprawca po uprzednim wybiciu szyby dostał się do wnętrza lokalu skąd zabrał w celu przywłaszczenia sprzęt elektroniczny, muzyczny i wyposażenie na łączna kwotę 31 300 zł. W wyniku podjętych działań sprawca został ustalony i zatrzymany do wyjaśnienia.

Nietrzeźwi na drogach

22 lipca w Garwolinie na ul. Stacyjnej policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który kierował po samochodem osobowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości - 1,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzień później w gminie Wilga zatrzymano dwóch kierowców. 22-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego miał 0,58 promila, a 21-letnia kobieta, nieposiadająca uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, kierowała samochodem osobowym, mając 1,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 28 lipca w Garwolinie, na ul. II Armii Wojska Polskiego 28-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwym - 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Włamania i kradzieże

22 lipca na terenie gminy Trojanów nieznani sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń okna dostali się do wnętrza domku letniskowego, skąd zabrali w celu przywłaszczenia dwie kosiarki, ruchome elementy wyposażenia domku, rowery, powodując straty na łączna kwotę 9110 zł. 25 lipca w Gocławiu nieustalony sprawca dostał się do wnętrza niezamieszkałego domu i ukradł komputer, farbę i przewody elektryczne, czym spowodował straty na kwotę 1100 zł. 27 lipca w miejscowości Stara Huta (gm.Garwolin) nieznany sprawca z niezabezpieczonego domu mieszkalnego dokonał zaboru dwóch pilarek spalinowych o łącznej wartości 1579 zł, przy czym jedno z urządzeń było niesprawne. 28 lipca w Trojanowie nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do dwóch koparek, a następnie ukradli 600 litrów oleju napędowego. Łączna wartość strat to 2400zł.

Napaść w Parysowie

22 lipca w Słupie (gm. Parysów) ustalony sprawca kilkukrotnie uderzył 54-letniego mężczyznę, czym doprowadził go do stanu bezbronności. Następnie zabrał mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy i pieniądze, powodując straty w kwocie 260 zł. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin

Spore zakupy, za które nie zapłacił

23 lipca w Garwolinie 44-letni mężczyzna dokonał kradzieży towaru z jednego z marketów na ul. Targowej. „Zakupy” opiewały na kwotę 735 zł. Sprawca został ustalony.

Wypadek w Trojanowie

24 lipca w Trojanowie doszło do zdarzenia drogowego. 41- letni mężczyzna kierujący motocyklem wpadł w poślizg na mokrej i zanieczyszczonej drodze, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Obrażeń ciała doznała 42-letnia pasażerka pojazdu.

Nie ustąpiła. Wypadek gminie Sobolew

27 lipca w Kownacicy 42-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym Nissan Almera nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu marki Fiat kierowanemu przez 28-letnią kobietę, na skutek czego doszło do zderzenia pojazdów. Obrażeń ciała doznały kierujące pojazdami oraz troje pasażerów pojazdu marki Nissan, w tym dwoje dzieci (7 i 12 lat).

Chwila nieuwagi i telefonu brak

27 lipca w Garwolinie na ul. Staszica nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę właścicielki, zabrał telefon komórkowy o wartości 600 zł pozostawiony w koszyku rowerowym.

Pijana znieważyła policjantów

27 lipca w Woli Rębkowskiej nietrzeźwa 55-letnia kobieta (0,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) słowami obelżywymi znieważyła funkcjonariuszy KPP Garwolin, za co poniesie odpowiedzialność karną.

KPP Garwolin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież