Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 24 lipiec 2017, 10:50 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin od 17 do 23 lipca.

Zderzenie trzech aut
17 lipca w Garwolinie przy al. Legionów zderzyły się trzy samochody. Strażacy dwóch zastępów PSP zabezpieczyli miejsca zdarzenia, odłączyli zasilanie w pojazdach oraz zakręcili zawór LPG. Na miejscu była policja oraz pogotowie ratunkowe.

Paliło się drzewo

17 lipca w Garwolinie przy ul. Batalionu Zośka doszło do pożaru drzewa. Z zagrożeniem poradzili sobie strażacy z JRG PSP Garwolin.

Drzewo na drodze

18 lipca strażacy zostali wezwani do drzewa, które niebezpiecznie zwisało nad drogą w Sławinach. Na miejscu byli strażacy JRG PSP.

Osobówka ze skuterem

18 lipca w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej zderzyły się samochód osobowy i skuter. Strażacy z JRG PSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili poszkodowanemu kierowcy skutera pomocy, odcięli zasilanie w jednośladzie oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych.

Uderzył w barierki na obwodnicy

19 lipca, przed godziną 5, strażacy zostali wezwani do zdarzenia drogowego na obwodnicy Garwolina. Samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. W działaniach brały udział zastępy OSP z Pilawy i Woli Rębkowskiej.

Ćwiczyli w Łucznicy

19 lipca w Łucznicy (gm. Pilawa) odbyły się ćwiczenia, których założeniem było współdziałanie podmiotów ratowniczych podczas pożarów lasów na terenie powiatu garwolińskiego. Ćwiczenie na kompleksie leśnym należącym do Nadleśnictwa Celestynów i zostały zorganizowane przez Mazowiecką Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie. W działaniach udział brały 23 zastępy z terenu naszego powiatu oraz 14 zastępów z powiatów: otwockiego, piaseczyńskiego, mińskiego oraz komendy wojewódzkiej w Warszawie. Ćwiczenia trwały od godz. 10.15 do godz. 16.00. Założone cele zostały osiągnięte, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ćwiczących ratowników.

Dachowane w Maciejowicach

22 lipca w Maciejowicach doszło do dachowania samochodu osobowego. Dwie osoby podróżujące autem samodzielnie opuściły pojazd przed przybyciem strażaków. W związku z wyciekiem paliwa postawiono pojazd na kołach. Poszkodowanej osobie założono kołnierz ortopedyczny i przekazano ZRM po jego przybyciu.

Plama oleju

22 lipca strażacy z OSP Żelechów dokonali sorpcji oleju napędowego, którego plama powstała przy ul. Pudły w Żelechowie.

Strażacy ratowali kota

23 lipca w Garwolinie przy ul. Nadwodnej strażacy zostali wezwani do kota na dachu. Zwierzę zawędrowało na wysokość 10 metrów. Strażacy, przy pomocy drabiny, sprowadzili kota na ziemię i przekazali właścicielowi.

Sezon na owady

W ubiegłym tygodniu strażacy usuwali gniazda owadów w Sulbinach, Starym Goniwilku, Stoczku, Poliku, Garwolinie (3), Gąsowie, Zwoli, Jagodnem, Zasiadałach, Kozłowie, Sobolewie.

KP PSP Garwolin/opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież