Wichura łamała drzewa i zrywała dachy

Opublikowano: 24 lipiec 2017, 09:55 Kategoria Aktualności
wola starogrodzkagmina parysówburzewichurystraż pożarnarębków

Osiem interwencji, związanych z intensywnymi opadami deszczu, zanotowali wczoraj strażacy na terenie powiatu garwolińskiego. Najwięcej szkód pogoda wyrządziła w Woli Starogrodzkiej (gm. Parysów).

Zaczęło się przed godziną 19. W Rębkowie drzewo blokowało przejazd drogą krajową nr 76. Dodatkowo konar oparł się na linii energetycznej. Na ratunek ruszyli druhowie z Rębkowa i Woli Rębkowskiej oraz Pogotowie Energetyczne. Niedługo później drzewo powaliło się na jezdnię ul. Stacyjnej w Garwolinie. Konar usunęli ochotnicy z Garwolina.

Kolejne interwencje strażacy notowali na terenie gminy Parysów. Po godzinie 19 strażacy z OSP Parysów usuwali drzewo z drogi w Stodzewie. Pół godziny później druhowie z Woli Starogrodzkiej zostali wezwani do zerwanego dachu (pow. 20 m2) na budynku gospodarczym we własnej miejscowości. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia. Drabiny przyłożono zerwaną blachę i przybito do krokiew – relacjonuje kpt. Sławomir Jędrych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Po godzinie 20 druhowie usunęli drzewo, które blokowało przejazd w Woli Starogrodzkiej.

łk

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież