3 mln zł dla Pilawy

Opublikowano: 21 lipiec 2017, 08:56 Kategoria Aktualności
Pilawa

Gmina Pilawa otrzymała ponad 3 mln zł dofinansowania na zwiększenie efektywności energetycznej budynków w gminie. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowę na realizację projektu podpisano wczoraj.

Już w drugiej połowie 2018 r. budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce, Szkoły Podstawowej w Gocławiu, Szkoły Podstawowej w Trąbkach, a także w Gimnazjum w Trąbkach przejdą termomodernizację. W każdym z nich ściany zewnętrzne i stropy zostaną ocieplone, wymienione zostaną również okna i drzwi. Projekt obejmuje montaż nowych źródeł ciepła wraz z instalacją grzewczą, odnawialnych źródeł energii m.in. pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych na potrzeby centralnego ogrzewania i energii elektrycznej. W budynkach zastosowane zostanie również energooszczędne oświetlenie. Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie efektywności energetycznej i bezpieczeństwa w budynkach oraz spowoduje zmniejszenie kosztów zużycia energii. Zastosowanie OZE przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i ograniczenia degradacji środowiska.

Całkowita wartość projektu to 3 772 153 zł, a dofinansowanie opiewa na kwotę 3 017 722 zł.

20 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie podpisano umowę na realizację projektu. W imieniu władz wojewódzkich podpis złożyła wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska, a w imieniu beneficjenta - Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian i Skarbnik Miasta i Gminy Pilawa Jolanta Zawadka.

mat.pras./oprac. jd

fot. pilawa.com.pl

 

Komentarze  

-3 #1 Do naukiBrawo! 2017-07-21 12:10
Można?? można, tylko trzeba chcieć
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież