Była kotłownia, jest przedszkole

Opublikowano: 06 październik 2011, 08:24 Kategoria Aktualności
iwoweborowieprzedszkole

150 tys. zł gmina Borowie przeznaczyła na zaadaptowanie pomieszczeń kotłowni Szkoły Podstawowej w Iwowem na punkt przedszkolny. To czwarta placówka na terenie gminy, do której mogą uczęszczać maluchy.

Uroczyste otwarcie odbyło się wczoraj. – Przeprowadzamy inwestycje z myślą o rozwoju oświaty. Dzisiaj otwieramy drugi po Brzuskowoli punkt przedszkolny, przedszkola mamy w Głoskowie i Borowiu. Jesteśmy w stanie przyjąć wszystkie dzieci urodzone w naszej gminie – mówił Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie.

 

Lokalny samorząd na remont części szkoły przeznaczył 150 tys. zł. W tej kwocie znalazły się też pieniądze na wyposażenie sali. Zabawek będzie więcej, bo uczniowie jednego z warszawskich gimnazjów prowadzą akcję ich zbierania specjalnie dla maluchów z Iwowego. 18 przedszkolaków ma do dyspozycji także przestronną łazienkę oraz szatnię.

- Życzę wam dużo radości, beztroskiej zabawy i chęci do odkrywania świata, aby przedszkole było waszym drugim domem. Rodzicom życzę pociechy z dzieci. Działajcie wspólnie na rzecz tego przedszkola – napisała w liście do uczestników uroczystości Joanna Kaniuk. Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach reprezentowały Jadwiga Kwiatkowska i Irena Bytniewska.

Do małej szkoły na granicy powiatu garwolińskiego przejechali także m.in.: Alicja Szaniawska – przewodnicząca rady gminy, Marta Serzysko – sekretarz urzędu gminy, Hanna Ośko – skarbink, Paweł Zboina – kierownik Posterunku Policji w Borowiu, radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy. Na zakończenie rodzice, dziękując za utworzenie punktu, wręczyli kwiaty wójtowi, przedstawicielkom kuratorium i Agnieszce Mikulskiej – dyrektor SP w Iwowem.

łk

Komentarze  

0 #2 Wygląda dobrze, oby dzieci były zadowolone:)BOB 2011-10-13 04:16
Fajnie zobaczyć aktywność na poletku lokalne oświaty, wychowania - o dzieci musimy zadbać lepiej niż sami mieliśmy, to jest przyszłość, bez cienia przesady.
budujmyprzedszkolaPL
Cytować
+3 #1 Przedszkolecxz 2011-10-06 08:34
Niech się burmistrz i radni Garwolina uczą zaspokajanie potrzeb od rady i wójta gminy Borowie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież