Przez najbliższe trzy lata miasto Garwolin, na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 5, zyska ponad dwa miliony złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Z puli Ministerstwa Sportu i Turystyki skorzystają także gminy Garwolin i Trojanów.

Jak informuje resort sportu, w tym roku program wesprze blisko 500 obiektów w całej Polsce. – Budżet na realizację rozstrzygniętego konkursu to blisko ćwierć miliarda złotych. Dzięki tym środkom uda nam się stworzyć lub poprawić warunki dla tysięcy uczniów w Polsce. Zależy nam, aby dzieci i młodzież szkolna miała równy dostęp do bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury sportowej. Aktywne społeczeństwo to jeden z naszych priorytetów – mówi Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Celem rozstrzygniętego programu jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego czy umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Obiekty mają być wielofunkcyjne i dostępne dla wszystkich.

Najwięcej dla m. Garwolin

Z rządowego wsparcia skorzystają trzy samorządy powiatu garwolińskiego. Najwięcej, bo 2,052 mln zł zyska miasto Garwolin. Tyle ministerstwo przeznaczyło na budowę hali sportowej przy ZS nr 5. Pieniądze trafią nad Wilgę w trzech transzach, w latach 2017-2019.

Przypomnijmy, że nowoczesny obiekt sportowy który powstanie przy ulicy Korczaka, będzie wyposażony w pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Hala posłuży także miłośnikom unihokeja i tenisa ziemnego. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku i potrwa do sierpnia 2018 roku. Inwestycja jest finansowana w większości przez emisję papierów wartościowych. Całkowity koszt zadania to blisko 6 mln zł.

Cztery obiekty w gm. Garwolin

308,5 tys. zł w przyszłym roku otrzyma gmina Trojanów. Pieniądze wesprą budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Oświatowym w Podebłociu.

Aż cztery inwestycje z rządowej kasy sfinansuje gmina Garwolin, która otrzyma w latach 2017-2018 prawie 250 tys. zł. Środki wesprą budowy boiska przy SP w Wilkowyi, oświetlenia obiektu lekkoatletycznego przy ZS w Rudzie Talubskiej, siłowni zewnętrznej przy SP w Rębkowie. Pieniądze zostaną wydane także na remont sali gimnastycznej przy gimnazjum w Woli Rębkowskiej.

Łukasz Korycki

fot. budowa hali sportowej przy ZS nr 5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież