Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 17 lipiec 2017, 11:50 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 10 do 16 lipca.

Pomoc mężczyźnie uskarżającemu się na problemami z oddychaniem
10 lipca. Po godz. 14 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. Janusz Korczaka w Garwolinie, gdzie na trawniku przed blokiem znajdował się mężczyzna uskarżający się na duszności. Strażacy zastosowali tlenoterapię, a po upływie kilkudziesięciu minut przekazali poszkodowanego przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Gąsowie, gm. Górzno.

13 lipca. Po godz. 6 w Gąsowie, gm. Górzno samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Parcele Rębków

14 lipca. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Parcele Rębków, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota i Audi A4. Pomocy medycznej jednej z osób podróżujących pojazdami udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gocławiu

14 lipca. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczył samochód osobowy Volkswagen Polo oraz bus Mercedes Sprinter, którym podróżowało piętnaście osób. Działania zastępów straży polegały na udzielaniu, wspólnie z zespołami pogotowia ratunkowego pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie udzielono pomocy medycznej szesnastu osobom, z czego dwanaście zostało przetransportowanych do szpitali. Kolejne działania strażaków polegały na odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze krajowej w czasie prowadzenia działań był wstrzymany, a policja zorganizowała objazdy. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież