Policjanci z Garwolina najlepsi w województwie

Opublikowano: 13 lipiec 2017, 14:12 Kategoria Aktualności
policjakpp garwolin

W garnizonie mazowieckim zakończyły się eliminacje do finału XX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turnieju „Patrol Roku 2017". W zawodach rywalizowało 58 policjantów, spośród których najlepszy okazał się zespół z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w składzie: st. sierż. Kamil Kowalski i post. Hubert Szostak.

Po dwudniowych zmaganiach zakończyły się w CSP Legionowo wojewódzkie eliminacje do XXIV Finału Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2017”.

Policyjne patrole, które przyjechały do Radomia, na co dzień pełnią służbę w komórkach patrolowo-interwencyjnych i z ogromną dbałością oraz profesjonalizmem zapewniają obywatelom porządek i bezpieczeństwo. Najlepsi reprezentanci swoich jednostek wykazali się ogromnym zaangażowaniem i w sposób rzetelny podchodzą do procesu szkolenia oraz doskonalenia zawodowego, często poświęcając przy tym swój czas wolny.

58 funkcjonariuszy z Mazowsza, którzy na co dzień patrolują ulice, pod czujnym okiem ekspertów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz wykładowców z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie konkurowali w strzelaniu sytuacyjnym, skutecznym obezwładnianiu osób, teście wiedzy, skuteczności przeprowadzania policyjnej interwencji oraz sprawnym pokonywaniu toru przeszkód, a także udzielaniu pierwszej pomocy.

Po zliczeniu wszystkich punktów stało się jasne – Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz tytuł najlepszego patrolu garnizonu mazowieckiegor trafił do st. sierż. Kamila Kowalskiego i post. Huberta Szostaka z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Tuż za nimi, na drugim stopniu podium uplasowali się post. Mateusz Jung oraz post. Daniel Błach z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Trzecie miejsce w konkursie zajęli st. sierż. Jakub Kochanowski oraz sierż. Malwina Piotrowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Najlepsi policjanci Mazowsza otrzymali z rąk insp. Marka Świszcza – I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz insp. Anny Rosół – Komendanta CSP w Legionowie puchar, medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne.

Dwie najlepsze pary patrolowe będą teraz reprezentować garnizon mazowiecki Policji w XXIV Finale Ogólnopolskich Zawodów „Patrol Roku 2017”, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

W strzelaniu sytuacyjnym najlepszą drużyną był patrol z KMP w Płocku, natomiast policyjny tor przeszkód najszybciej pokonał patrol z KPP w Sokołowie Podlaskim. W konkurencji przeprowadzania interwencji policyjnej najlepsi okazali się policjanci z KPP w Garwolinie. Ten sam patrol zdobył również najwięcej punktów w konkurencji stosowanych technik obezwładniania osób i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy eliminacji pisali także test, w którym musieli się wykazać znajomością problematyki służby prewencyjnej, tutaj najlepszy był patrol z KPP w Kozienicach.

KWP Radom

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież