Bilans tegorocznej rekrutacji do miejskich przedszkoli to ponad 60 nieprzyjętych maluchów, dla których ostatecznie znalazło się miejsce. Dodatkowe oddziały powstaną w trzech przedszkolach. Na remonty i doposażenie placówek przeznaczono pieniądze z rezerwy na podwyżki dla nauczycieli.

Pierwsze podsumowanie tegorocznej rekrutacji wskazywało, że w miejskich przedszkolach zabrakło prawie 100 miejsc. Po weryfikacji podań i przeliczeniu odwołań, bilans zamknął się liczbą ponad 60. – Taka sytuacja jak w Garwolinie jest trudna, ale do przyjęcia. W innych miastach wygląda to gorzej. Mimo trudnej sytuacji budżetowej miasta, powstaną dodatkowo dwa pełne oddziały w Przedszkolu nr 6 oraz po „pół oddziału” w Przedszkolach nr 1 i nr 8 – wyjaśniał podczas wczorajszej sesji nadzwyczajnej burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

Dodatkowe oddziały uratują sytuację. Wszystkie dzieci zostaną przyjęte. Odbędzie się to jednak dużym kosztem. Dokładnie 320 tys. zł, które decyzją radnych zostały zdjęte z rezerwy przeznaczonej na odprawy, podwyżki i godziny nadliczbowe nauczycieli we wszystkich miejskich szkołach, przedszkolach oraz stołówkach. – To rozwiązanie tymczasowe. Te pieniądze będą musiały pod koniec sierpnia wrócić do budżetu – mówiła skarbnik miasta Katarzyna Nozdryn-Płotnicka. Skąd samorząd weźmie pieniądze na załatanie tej dziury? Tego nie wiadomo. A to jeszcze nie wszystko, bo w budżecie brakuje aktualnie pieniędzy na zatrudnienie nauczycieli do dodatkowych grup przedszkolnych.

Z puli 320 tys. zł najwięcej, bo ponad 2/3, pochłonie dostosowanie PP nr 6 do przyjęcia dwóch pełnych grup trzylatków (razem to 50 osób). Oprócz prac remontowych, placówkę czeka doposażenie kuchni w nowy sprzęt oraz sal w pomoce dydaktyczne.

Łukasz Korycki

fot. arch. - zdjęcie poglądowe

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież