Kilkudziesięcioosobowa delegacja mieszkańców gminy Łaskarzew odwiedziła podradomską gminę Tczów. Cel wizyty – zobaczenie z bliska funkcjonowania kanalizacji ciśnieniowej.

Wtorkowy wyjazd był zainicjowany przez Adama Karczewskiego, projektanta oczyszczalni ścieków w Dąbrowie oraz sieci kanalizacyjnej, która ma objąć okoliczne miejscowości. Przewidywana technologia to tzw. kanalizacja ciśnieniowa, rzadko spotykana w okolicznych samorządach.  W wyjeździe wzięli udział wójt gminy Marian Janisiewicz, radni, sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, pracownicy urzędu gminy oraz zainteresowani mieszkańcy.

- Wyjazd był próbą wyjaśnienia zainteresowanym mieszkańcom wątpliwości związanych z zastosowanym systemem kanalizacji ciśnieniowej, który jest rozwiązaniem stosunkowo rzadko spotykanym w sąsiednich gminach. Podczas objazdu gminy Tczów mogli zwiedzić gminną oczyszczalnię ścieków w Tczowie, zobaczyć rozwiązania już funkcjonujące oraz teren budowy kolejnego etapu sieci kanalizacyjnej. Była możliwość rozmowy z wójtem gminy Tczów Panem Andrzejem Wolszczakiem, pracownikami technicznymi zajmującymi się eksploatacją sieci i oczyszczalni oraz z mieszkańcami gminy Tczów korzystającymi z infrastruktury – wyjaśnia zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa. Jak dodaje, wyjazd był na pewno pożyteczny i przyczyni się do określenia priorytetów działań gminy w zakresie przedmiotowej inwestycji.

łk

fot. UG Łaskarzew

Komentarze  

+5 #2 spece od smrodumatador 2017-07-08 19:33
Przecież nas Maniek to specjalista od byków, a pojechał rżnąć speca od ścieków.
Cytować
+5 #1 Francjawyjazd służbowy do 2017-07-07 10:16
specjaliści od ścieków. aż zal! Maciejowice pod tym względem zdecydowanie są grubsze i ....pojechała delegacja do Francji "zobaczyć" jak funkcjonuje oczyszczalnia.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież