AVON: ewakuacja całego zakładu

Opublikowano: 06 lipiec 2017, 15:21 Kategoria Aktualności

Dzisiaj na terenie zakładu AVON w Garwolinie odbyły się ćwiczenia z reagowania na awarie, w ramach których przeprowadzono ewakuację wszystkich pracowników zakładu. W akcji wzięło udział 6 zastępów straży pożarnej.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 11:00 i objęły wszystkie budynki zakładu w Garwolinie: biurowiec, branch, fabrykę, magazyny. W ćwiczeniach uczestniczyły 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz 3 jednostki OSP.

AVON w Garwolinie stanowi istotny element infrastruktury globalnej firmy, ale również jest miejscem pracy dla 1600 osób, dlatego też na potrzeby ćwiczeń przygotowano symulację postępowania w sytuacji zagrożenia połączoną z całkowitym wstrzymaniem produkcji.

Zakład produkcyjny i dystrybucyjny AVON jest największym pracodawcą na terenie Garwolina i nieustannie dba o jak najwyższe standardy bezpieczeństwa zatrudnionych pracowników. Ćwiczenia z reagowania na awarie zostały zorganizowane już po raz kolejny we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostkami OSP. Próbne ćwiczenia służą sprawdzeniu procedur i systemów obowiązujących na terenie zakładu. Jednocześnie wyrabiają w pracownikach prawidłowe nawyki zachowania w czasie ewakuacji.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież